Ο Κισαμικός μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο παιχνίδι με την Ασπίδα αλλά κατάφερε στο β’ ημίχρονο να κάνει την ολική ανατροπή και να πανηγυρίσει την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια με σκορ 4-1.

Ο Σύρμος είχε δώσει προβάδισμα στο 15’ για την ομάδα του Ναυστάθμου, για να φέρουν… τούμπα το παιχνίδι οι Περράκης (36’), Ντόντα (53’), Βασαδάκης (59’) και Δαμανάκης (81’).

Ο ΔΑΑΟΧ (φώτο από το παιχνίδι) μετέτρεψε σε περίπατο από το πρώτο ημίχρονο την αναμέτρηση με τον Ακρίτα επικρατώντας με 3-0, με τον νεαρό Σάμπα Λέντι να σκοράρει δύο φορές (4’, 43’), και τον Μαυριγιαννάκη μία (9’), ενώ ο Ιωακειμίδης απέκρουσε πέναλτι του Μπόκεφ στις καθυστερήσεις.

Σε οδυνηρή ισοπαλία υποχρεώθηκε η Κορωνίδα, στην έδρα της με τα Κεραμειά, με το τελικό 0-0 να της «ψαλιδίζει» τις ελπίδες για 5άδα.