Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων έχει επιστρέψει για τα καλά στα μεγάλα... σαλόνια της ελληνικής υδατοσφαίρισης, δείχνοντας ήδη από το ξεκίνημα της Α1 ότι δίκαια βρίσκεται στην κατηγορία. Το συγκρότημα του Μάκη Βολτυράκη πέτυχε την τρίτη σερί νίκη του με 10-8 απέναντι στο Αργοστόλι.

Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES έφτασε πολύ πιο εύκολα από ότι μαρτυράει το τελικό σκορ στην επικράτηση, έχοντας τα ηνία από το ξεκίνημα, όπου και πήρε διαφορά πολύ γρήγορα (3-0).
Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 5-2, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι άνοιξαν κι άλλο την "ψαλίδα" με το σκορ να φτάνει στο 9-4 και 10-5 και το Αργοστόλι τελικά να μειώνει την έκταση της ήττας του (10-8).

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 2-2, 3-4

N.O. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Μάκης Βολτυράκης): Μπατάκης 3, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 1, Πρωτοπαπαδάκης 1, Ντούλος 1, Δερμιτζάκης 1.

Ν.Ο. Αργοστολίου (Δημήτρης Κόκκινος): Θωμάκος 3, Κατσιγιάννης 2, Ανδρεάκος 1, Αναστασιάδης 1, Μπουρνάζος 1.