Ο Παγχανιακός «έπιασε» ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας της Β’ ΕΠΣΧ Χάλη και Σπάθα μετά το επιβλητικό του πέρασμα από τις Μουρνιές με 4-0 επί των Νέων Χανίων.

Η ομάδα του Γιάννη Λαμπαρδάκη έπιασε πολύ καλή απόδοση και «κλείδωσε» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 34’ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Γιούλα, αλλά ένα λεπτό μετά ο Κόσεκ με φάουλ άνοιξε το σκορ (0-1).

Στο 37’ ο Βοζινάκης αποβλήθηκε για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Κόσεκ και στο 39’ ο Κυριακίδης μετά από ατομική ενέργεια σημείωσε το 0-2.

Ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας, Γιούλα, σκόραρε στο 43’ το 11ο του γκολ στο πρωτάθλημα με το οποίο έκανε το 0-3.

Το σκορ έκλεισε στο 68’ ο Παρασκευάς (0-4).

Στο ντέρμπι της ημέρας η Α.Ε. Κυδωνίας κέρδισε με 3-1 την Άμιλλα, υποχρεώνοντας την ομάδα του Μοδίου-Γερανίου στην τρίτη διαδοχική του νίκη.

Στη Σούδα ο Ποσειδώνας επικράτησε με 2-1 του Ιδομενέα με γκολ του Ζερβουδάκη, που είχε μπει σαν αλλαγή στο παιχνίδι, ενώ με 1-0 κέρδισε ο Νέος Αστέρας την Ε.Θ.Κ.