Αν και βρέθηκε να χάνει στη λήξη του ημιχρόνου με 1-0 από τον Ζαρό η Επισκοπή ήταν… καταιγιστική στην επανάληψη και επικράτησε με 4-1 στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική του 10ου ομίλου του Περιφερειακού.

Υπό το φως των προβολέων στο «Θ. Βαρδινογιάννης» οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με προβάδισμα χάρις στο γκολ του Γ. Κλαπάκη στο 44’.

Στην επανάληψη η εικόνα της Επισκοπής άλλαξε και έτσι ήρθε και η ανατροπή στο σκορ με πρωταγωνιστή τον Ταμάμη. Ο επιθετικός των γηπεδούχων ισοφάρισε στο 51’, ενώ στο 87’ είχε κάνει το 3-1.

Ενδιάμεσα στο 61’ ο Φραντζεσκάκης είχε δώσει προβάδισμα στην ρεθυμννιώτικη ομάδα, που έφτασε στο τελικό 4-1 με τον Βελονάκη στο 89’.