Ένα δικό του ματς που το κρατούσε στα χέρια του για πάνω από 30 λεπτά με άνεση κατάφερε να χάσει το Σάββατο το απόγευμα στο Κλειστό της Κατερίνης ο ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας του μπάσκετ με την κρητική ομάδα να χάνει με 77-75 από τον Πιερικό / Αρχέλαο.

Ο ΟΦΗ είχε τον έλεγχο του αγώνα στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο τα έκανε κυριολεκτικά μαντάρα και από το 52-61 υπέρ του στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου κατάφερε να χάσει τελικά το παιχνίδι με 77-75 δείχνοντας ανωριμότητα στα τελευταία κρίσιμα λεπτά.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι με νέο τεχνικό στον πάγκο τους τον Δημήτρη Γαλάνη κατάφεραν να πετύχουν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον έμπειρο Μπεχλιβάνη που σημείωσε 25 πόντους με πέντε εύστοχα τρίποντα.

Από τον ΟΦΗ πρώτος σκόρερ ήταν ο πολύ καλός σε ακόμη ένα ματς Κατιάκος που πέτυχε 20 πόντους ευστοχώντας και σε τρία τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 37-42, 52-61, 77-75.

Πιερικός (Γαλάνης): Μποχωρίδης, Μπεχλιβάνης 25 (5), Ιωακειμίδης 18 (2), Πανάρας 8, Δαμαλής, Φακοπουλίδης, Μπουρδάνος 2, Σταμπουλής, Μαλτέσιος 18, Μάρτζος 4, Φουτσιτζής, Μαρμαρινός 2.

ΟΦΗ (Βλάχος): Τσερκιτζόγλου, Μπάρδας 17 (2), Λιούις 15 (1), Σκαμνάκης 2, Ορφανός 3 (1), Σιζόπουλος 5 (1), Παναγάκης 6 (2), Κερασοβίτης 5 (1), Τουντζιαράκης 2, Κατιάκος 20 (3).