Στην τρίτη του ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στην Α1 πόλο γυναικών υποχρεώθηκε το Σάββατο το μεσημέρι ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου.

Τα κορίτσια του Κώστα Φιτσανάκη σε παιχνίδι που έγινε στο κολυμβητήριο της Λάρισας ηττήθηκαν με 14-6 από τον Ηρακλή.

Ο «γηραιός» πήρε προβάδισμα από την αρχή και έφτασε να προηγείται με 5-2 στο ημίχρονο.

Με «πολυφωνία» στην επίθεση η ομάδα της Θεσσαλονίκης «άνοιξε» τη διαφορά στο σκορ στην επανάληψη για να φτάσει τελικά στο 14-6.

Κορυφαίες για ακόμα ένα παιχνίδι για το Ρέθυμνοι οι Χανιώτισσες Πενταράκη και Φαρμάκη με 3 και 2 γκολ αντίστοιχα.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής η Βουλιαγμένη επικράτησε στο «Παπαστράτειο» του Ολυμπιακού με 8-7 και πέρασε μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα.