Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League 2, όπου στον 1ο όμιλο η κληρωτίδα «έβγαλε» εκτός έδρας πρεμιέρα για τον Α.Ο. Χανιά και ρεπό για τον Ρούβα.

Ο ΑΟΧ, με τη σέντρα να γίνεται στις 27 Νοεμβρίου, θα παίξει στον Πύργο με τον Πανηλειακό, τον οποίο είχε κερδίσει πέρσι δύο φορές με το ίδιο σκορ (2-1). 

Το κρητικό ντέρμπι του 1ου ομίλου θα γίνει την 7η αγωνιστική με τον Α.Ο. Χανιά να υποδέχεται τον Ρούβα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του α’ γύρου στον 1ο όμιλο:
1η αγωνιστική (27/11)
Πανηλειακός-Α.Ο. Χανιά

Ηλυσιακός-Α.Ο. Γλυφάδας

Προοδευτική-Καλαμάτα

ΠΑΟ Ρουφ-Ζάκυνθος

Απόλλων Σμ.-Αστέρας Μαγ.

Ρεπό: Ρούβας

2η αγωνιστική (4/12)
Ρούβας-Πανηλειακός

Α.Ο. Χανιά-Ηλυσιακός

Α.Ο. Γλυφάδας-ΠΑΟ Ρουφ

Καλαμάτα-Απόλλων Σμ.

Αστέρας Μαγούλας-Ζάκυνθος

Ρεπό: Προοδευτική

3η αγωνιστική (11/12)
Πανηλειακός-Ηλυσιακός

Προοδευτική-Ρούβας

ΠΑΟ Ρουφ-Α.Ο. Χανιά

Αστέρας Μαγούλας-Α.Ο. Γλυφάδας

Ζάκυνθος-Καλαμάτα

Ρεπό: Απόλλων Σμ.

4η αγωνιστική (18/12)
Προοδευτική-Πανηλειακός

Ηλυσιακός-ΠΑΟ Ρουφ

Ρούβας – Απόλλων Σμ.

Α.Ο. Χανιά-Αστέρας Μαγούλας

Καλαμάτα-Α.Ο. Γλυφάδας

Ρεπό: Ζάκυνθος

5η αγωνιστική (8/1/2012)
Πανηλειακός-ΠΑΟ Ρουφ

Απόλλων Σμ.-Προοδευτική

Αστέρας Μαγούλας-Ηλυσιακός

Ζάκυνθος-Ρούβας

Καλαμάτα-Α.Ο. Χανιά

Ρεπό: Α.Ο. Γλυφάδας

6η αγωνιστική (15/1)
Απόλλων Σμ.-Πανηλειακός

ΠΑΟ Ρουφ-Αστέρας Μαγούλας

Προοδευτική-Ζάκυνθος

Ηλυσιακός-Καλαμάτα

Ρούβας-Α.Ο. Γλυφάδας

Ρεπό: Α.Ο. Χανιά

7η αγωνιστική (22/1)
Πανηλειακός-Αστέρας Μαγούλας

Ζάκυνθος-Απόλλων Σμ.

Καλαμάτα-ΠΑΟ Ρουφ

Α.Ο. Γλυφάδας-Προοδευτική

Α.Ο. Χανιά-Ρούβας

Ρεπό: Ηλυσιακός

8η αγωνιστική (29/1)
Ζάκυνθος-Πανηλειακός

Αστέρας Μαγούλας-Καλαμάτα

Απόλλων Σμ.-Α.Ο. Γλυφάδας

Προοδευτική-Α.Ο. Χανιά

Ηλυσιακός-Ρούβας

Ρεπό: ΠΑΟ Ρουφ

9η αγωνιστική (5/2)
Πανηλειακός-Καλαμάτα

Α.Ο. Γλυφάδας-Ζάκυνθος

Α.Ο. Χανιά-Απόλλων Σμ.

Ρούβας-ΠΑΟ Ρουφ

Ηλυσιακός-Προοδευτική

Ρεπό: Αστέρας Μαγούλας

10η αγωνιστική (12/2)
Α.Ο. Γλυφάδας-Πανηλειακός

Ζάκυνθος-Α.Ο. Χανιά

Αστέρας Μαγούλας-Ρούβας

Απόλλων Σμ.-Ηλυσιακός

ΠΑΟ Ρουφ-Προοδευτική

Ρεπό: Καλαμάτα

11η αγωνιστική (19/2)
Α.Ο. Χανιά-Α.Ο. Γλυφάδας

Ρούβας-Καλαμάτα

Ηλυσιακός-Ζάκυνθος

Προοδευτική-Αστέρας Μαγούλας

ΠΑΟ Ρουφ-Απόλλων Σμ.

Ρεπό: Πανηλειακός

Για τον β’ γύρο οι ημερομηνίες είναι οι εξής:
12η αγωνιστική (26/2), 13η αγωνιστική (4/3), 14η αγωνιστική (11/3), 15η αγωνιστική (18/3), 16η αγωνιστική (28/3-Τετάρτη),  17η αγωνιστική (1/4), 18η αγωνιστική (8/4), 19η αγωνιστική (22/4), 20η αγωνιστική (29/4), 21η αγωνιστική (6/5), 22η αγωνιστική (22/5).
 
2ος όμιλος
Εθνικός Γαζώρου-Αετός Σκύδρας

Μέγας Αλέξανδρος-Πόντιοι Κατερίνης

Τηλυκράτης Λευκάδας-Τύρναβος

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Νίκη Βόλου

Δόξα Κρανούλας-Οδυσσέας Αναγέννησης

Βατανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς


Λευτέρης Αντωνακάκης