Με ένα πολύτιμο «διπλό» έφυγε από τη Σούδα ο Μινώταυρος ο οποίος νίκησε τον Άρη με 3-2 στο σημαντικότερο ματς της 6ης αγωνιστικής του ομίλου τίτλου. Με τη νίκη της αυτή η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη πέρασε μπροστά στη βαθμολογία έστω και για προσωρινά, αφού ο Κισαμικός αγωνίζεται αύριο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Δημούση στο 13’, αλλά ο Κουνέτας στο 34’ με αυτογκόλ έκανε το 1-1. Ο ίδιος παίκτης όμως εξιλεώθηκε για το λάθος του δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον Μινώταυρο τρία λεπτά αργότερα. Το ημίχρονο επεφύλασσε όμως ακόμα ένα τέρμα αυτό της ισοφάρισης του Άρη που έγινε από το φάουλ του Καραγκούνη στο 41’ (και λάθος του τερματοφύλακα).

Τη νίκη στους πράσινους χάρισε ο Μιχάκης στο 57’.

Από τα άλλα ματς της ημέρας ξεχώρισε η πρώτη νίκη του Κρ.Αστέρα ο οποίος επιβλήθηκε εκτός έδρας του ουραγού ΑΟΔΑ, ενώ το δεύτερο της βαθμό στη τελική φάση απέσπασε η ΑΕ Κυδωνίας που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΑΟ Περιβολίων εκτός έδρας.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Κυριακή με δυο παιχνίδια από τα οποία με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται το ματς του Κισαμικού με την Ιωνία.