Αν και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κύδωνας μέσα στη Μίκρα επί του ΠΑΟΚ τελικά έφυγε με την βαριά ήττα 37-15 στις αποσκευές του, μη μπορώντας κάτι καλύτερο στη συνέχεια.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά αφού πήρε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση και ανέτρεψε γρήγορα το εις βάρος του 2-4 κατάφερε στο ημίχρονο να προηγηθεί με νταμπλ σκορ (18-9).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν κι έτσι το σκορ ξέφυγε γρήγορα, με το επιμέρους σκορ στο β’ ημίχρονο να είναι 19-6.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τσακίρης με 8 γκολ, ενώ ο Παλάσκας πέτυχε 6.

Για τον Κύδωνα ο Κοκολοδημητράκης σημείωσε 5 γκολ και ο Οικονομάκης 3.

Τα δεκάλεπτα: 3-4, 12-5, 18-9, 25-12, 32-13, 37-15.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Ζάγγας, Παλάσκας 6, Σεϊρεκίδης, Γουργούμης, Αποστολίδης Β. 1, Πετρίδης 1, Ανγκελόφσκι 2, Ιωαννίδης 5, Τσακίρης 8, Τσίλης 2, Σεβαστίδης 2, Τάτσης 3, Κεσίδης 2, Πίτσιος 4.

Α.Ο. Κύδων (Ηλίας Κιναλόπουλος) Ρηγάτος, Καμαριανάκης, Φαλτσέτας 1, Καμπανιέρης, Σπυρλιδάκης 2, Μυντιλάκης, Γρηγοράκης 2, Βλατάκης, Κοκολοδημητράκης 5, Παϊζάκης 1, Οικονομάκης 3, Καφάτος 1, Γούλας.