Στην κορυφή της βαθμολογίας, τη στιγμή που είναι σε εξέλιξη το Βέροια-Λάρισα, ανέβηκε ξανά ο Πλατανιάς, που δείχνει να μην καταλαβαίνει… τίποτα και κέρδισε ακόμα μία έμπειρη ομάδα της Football League, τον Θρασύβουλο με 2-0.

Η τρίτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια για το συγκρότημα του Τίμου Καβακά ήρθε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης με τον Δράμι να αποδεικνύεται «χρυσή» αλλαγή και να σκοράρει στο 75’ και τον Μαραγκουδάκη να «κλειδώνει» τη νίκη τέσσερα λεπτά αργότερα.

Η αναμέτρηση δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, κυρίως στο α’ ημίχρονο, με τις φάσεις μπροστά στις δύο εστίες να… απουσιάζουν.

Στην καλύτερη ευκαιρία του πρώτου 45λέπτου ο Κασμερίδης εξουδετέρωσε εντυπωσιακά το σουτ του Γκονζάλες στο 28’.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν επιθετικά σε δύο περιπτώσεις με τον Κανελλόπουλο, αλλά το γκολ ήρθε για την χανιώτικη ομάδα.

Στο 75’ από την εκπληκτική ενέργεια του Ναζλίδη και τη σέντρα «πάρε-βάλε» ο Δράμι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για να «δέσει» το… γλυκό της νίκης με το σουτ του Μαραγκουδάκη στο 79’, όπου η μπάλα κόντραρε στον Σύρο και «κρέμασε» τον Κασμερίδη.

Το φιλμ του αγώνα
28’ Δυνατό σουτ του Γκονζάλες αποκρούει εντυπωσιακά ο Κασμερίδης.

36’ Σουτ του Μιρτσέτα στην αγκαλιά του γκολκίπερ.

52’ Σέντρα του Καλαμιώτη, σουτ του Κανελλόπουλου μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

54’ Ο Κανελλόπουλος σουτάρει αλλά ο Τζανής τον κοντράρει με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

58’ Φάουλ του Μιρτσέτα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

63’ Ο Δράμι ελίσσεται μες την περιοχή και σουτάρει, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

75’ ΓΚΟΛ: Εκπληκτική ενέργεια του Ναζλίδη και σέντρα στην «καρδιά» της μικρής περιοχής, εκεί όπου ο Δράμι πλασάρει εύστοχα για το 1-0.

79’ ΓΚΟΛ: Σουτ του Μαραγκουδάκη, η μπάλα κοντράρει στον Σύρο και παίρνει ύψος ξεγελώντας τον Κασμερίδη και με τον τρόπο αυτό γίνεται το 2-0.

85’ Ο Σκόνδρας με κεφαλιά από πάσα με τον ίδιο τρόπο του Βασιλείου στέλνει την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

87’ Ο Κασμερίδης στερεί από τον Δράμι το 3-0 σε τετ-α-τετ.

89’ Σουτ του Μιρτσέτα μπλοκάρει ο Κασμερίδης.

Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας)-Παλαμίδας (Λακωνίας)

4ος: Μπινιχάκης (Λασιθίου)

Κίτρινες: Κόλτζος, Ζουμπουλάκης

Πλατανιάς (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Παληγεώργος (87\’ Τσοντάκης), Τζανής, Ραπτάκης, Κουρτεσιώτης, Πότσι, Γκονζάλες, Μιρτσέτα, Τσεσμελής (54\’ Δράμι), Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης (90’+ Παπαζούδης).

Θρασύβουλος (Λύσσανδρος Γεωργαμλής): Κασμερίδης, Ζουμπουλάκης, Κόλτζος, Βασιλείου, Σύρος, Ψιάνος (80’ Παπαναστασίου), Σκόνδρας, Κανελλόπουλος, Βαγγελής (24\’ λ. τρ. Καλαμιώτης), Κακαράς, Παναγιωτάκος (65\’ Κοντιζάς).