Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Δ΄ Εθνικής κατάφερε να σημειώσει η Χερσόνησος την Κυριακή το απόγευμα στην έδρα της επικρατώντας με 4-0 της Ασή Γωνιάς.

Το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν με 9 παίκτες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο λόγω της αποβολής των Αριστεινίδη και Χαλκιαδάκη δεν τους εμπόδισε να πάρουν μια άνετη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 5΄ με πλασέ ο Δεληθωμαϊδης και ο Βλάχος με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 27΄. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Κίτσας για την Χερσόνησο και με δύο δικά του τέρματα στο 60΄ και το 74΄ διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.

Χερσόνησος (Άγγελος Βαρδάκης): Βασιλακόπουλος, Αριστινίδης Γ, Αριστινίδης Π, Κουτσάκης, Χαλκιαδάκης, Πατελής, Δεληθωμαϊδης (46’ Ανωγειανάκης), Βλάχος, Κίτσας, Τεπετός (46’ Σωμαράκης), Καπετανάκης (82’ Περάκης)

Ασή Γωνιά (Γιάννης Κατσούλης): Δημητριάδης, Τσικαλάς, Μανωλακάκης (22 λ.τ. Μπερνιδάκης), Δελήμπασης (65’Αντουράκης), Κλαψινός, Δομτσίδης, Χαρατσής, Κριάρης (65΄Σηφακάκης),Δημήτρη, Μπαξεβάνης, Κεφάκης