Τρελαίνει… κόσμο ο Πλατανιάς στην παρθενική του παρουσία στη Football League, αφού μετά και το τεράστιο «διπλό» μέσα στον Εύοσμο επί του Αγροτικού Αστέρα η χανιώτικη ομάδα συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο Μιρτσέτα, μετά το ματς στην Πάτρα, «υπέγραψε» τη νίκη και κόντρα στους «σταχυοφόρους» με γκολ-φάουλ στο 77’.

Οι γηπεδούχοι έμειναν και με δέκα παίκτες στο 82’ όταν είδε την κόκκινη ο Γιακουμής.

Η χανιώτικη ομάδα ήταν ανώτερη καθ\’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες μέχρι να καταφέρει να σκοράρει.
Μάλιστα στο 39\’ ο \”χρυσός\” σκόρερ, Ιγκόρ Μιρτσέτα, είχε και δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα
(fcplatanias.gr)
4’ Ο Μιρτσέτα δέχεται τη μπάλα από την κάθετη πάσα του Μαραγκουδάκη αλλά σε προφανή θέση για γκολ σουτάρει άστοχα από τα δοκάρια του Γιακουμή.
8’ Ο Στεφανίδης σουτάρει και αναγκάζει τον Λαζαρίδη να απομακρύνει τη μπάλα σε κόρνερ.
24’ Σουτ από τον Πετρίσεβιτς καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Πλατανιά.
31’ Ο Μαραγκουδάκης σουτάρει άστοχα.
35’ Σέντρα από τον Παπόε για τον Στεφανίδη, η προβολή του οποίου σταματά πάνω στον Λαζαρίδη.
39’ Σουτ από τον Μιρτσέτα, η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του τέρματος του Αγρ. Αστέρα.
61’ Ο Μαραγκουδάκης δέχεται τη μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά την τελευταία στιγμή ανακόπτεται από την άμυνα των γηπεδούχων.
62’ Ο Παπόε συνεργάζεται με τον Προβατίδη, που προσπαθεί να σκάψει τη μπάλα πάνω από τον Λαζαρίδη, με τον τερματοφύλακα του Πλατανιά να μπλοκάρει.
78’ ΓΚΟΛ: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μιρτσέτα καταλήγει στα δίχτυα του Γιακουμή.
81’ Ο Γιακουμής ανατρέπει αντικανονικά τον Μιρτσέτα που βρίσκεται σε προφανή θέση για γκολ και αποβάλλεται από το παιχνίδι.

Αγροτικός Αστέρας (Γιώργος Κούτσης): Γιακουμής, Βοσκόπουλος (89’ Μερεσιώτης), Μαργαρίτης, Παπαδόπουλος, Ασπρίδης, Τσουκαλίδης, Προβατίδης (83\’ Λαμπάκης), Στεφανίδης, Καρακατσάνης (68’ Σίνης), Πετρίσεβιτς, Παμπόε.

Πλατανιάς (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Ραπτάκης (56\’ Θεοδωρέλλης), Τζανής, Πότσι, Γκονζάλες, Μαραγκουδάκης, Μαρτσάκης (66\’ Δράμι), Μιρτσέτα (93’ Τσεσμελής), Ναζλίδης.