Ο ΟΠΕ Ρεθύμνου μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο το ντέρμπι της Κρήτης, καθώς επιβλήθηκε της Άθλεσης με 3-0. Μπροστά σε περίπου 300 φιλάθλους τους τα κορίτσια του Χαχαγιόπουλου πήραν την νίκη σε μια ακόμα αναμέτρηση πριν από το «παιχνίδι της χρονιάς» κόντρα στην Άρτεμις Κορυδαλλού (εκτός έδρας) με την οποία ισοβαθμούν στη κορυφή της βαθμολογίας.

1ος όμιλος

Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

ΟΠΕ Ρεθύμνου - Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου 3-0 (25-20, 25-17, 25-13)
ΟΠΕΡ (Χαχαγιώπουλος): Μαύρου, Σμπιράκη, Σαλούστρου, Δραμητινού, Φεντότοβα, Τζουβαδάκη, Κουνδουράκη, Σημαντιράκη (λ), Μυτηλιναίου, Χατζοπούλου, Λειβαδιτάκη.
Άθλεση (Μανωλάκης): Μανωλάκη, Γενιτσαρίδη, Καλαϊτζάκη, Νοικοκυράκη, Παρασκάκη, Μιχαήλ, Χατζηνικολάου (λ), Χρηστάκη, Φακουρελάκη, Μαγκαφουράκη, Παπάζογλου.

Φιλία - Άρτεμις Κορυδαλλού 0-3 (12-25, 16-25, 18-25)
Φιλία (Καλλή): Κολοφούση, Χασιώτη, Νικολού, Σπυριδάκη, Νικολαΐδη Κ., Κόρνια, Θύμο (λ), Βογιατζή, Καλτουρμίδου.
Άρτεμις Κορυδαλλού (Αποστολογιωργάκης): Μουτζουρίδου, Καραθανάση, Νικολαΐδου, Καπνιά, Χριστοδούλου, Εμμανουηλίδου, Ρόγκα (λ), Κακουράτου, Φλωροπούλου, Αλιφιεράκη.

Ηλυσιακός - Πετρούπολη 0-3 (21-25, 19-25, 22-25)
Ηλυσιακός (Γκούντας): Μέξη Α., Ράγκου, Δασκαλοπούλου, Μπέμπη, Σωτηρίου, Καραγιαννίδου Μ., Πασχάλη (λ), Σαρλάνη, Παπαδάκη, Τσέλιου
Πετρούπολη (Αμαριανάκης): Καλλιώρα, Θεολόγου, Μόρφα Ε., Σκληβανίτη, Καραγρηγορίου, Ρεμούνδου, Καφετζή (λ), Μαυροειδοπούλου
Ρεπό: Απολλώνιος Κερατσινίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (9 Αγώνες)

1. ΟΠΕ Ρεθύμνου 23 (25-7)
2. Άρτεμις 22 (23-4)
3. Ηλυσιακός 14 (15-11)
4. Φιλία 13 (15-17)
5. Πετρούπολη 11 (14-16)
6. Αθλεση 4 (8-24)
7. Απολλώνιος Κερ. -3 (0-21)

10η Αγωνιστική (Επόμενη)

Αρτεμις Κορυδαλλού – ΟΠΕ Ρεθύμνου
Αθλεση - Ηλυσιακός
Πετρούπολη - Απολλώνιος Κερ.
Ρεπό: Φιλία
2ος όμιλος

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - ΖΑΟΝ 3-0
(25-20, 25-19, 26-24)

Άργος - Βριλήσσια 0-3
(12-25, 15-25, 13-25)

Αγία Παρασκευή - Ένωση Βύρωνα 3-2
(22-25, 25-18, 14-25, 25-23, 15-13)

Απόλλων Πατρών - Ίωνες 3-2
(19-25, 33-31, 21-25, 25-18, 15-13)

3ος όμιλος

Μακεδόνες - Ηρακλής Ιωαν. 3-0
(25-19, 25-16, 25-19)

Άρης - ΧΑΝΘ 3-0
(25-12, 26-24, 25-16)

Ερμής Δράμας - Φιλαθλ. Λαρισαϊκός 1-3
(25-23, 22-25, 21-25, 15-25)

Επίκουρος - Σταυρούπολη 2-3
(20-25, 25-22, 14-25, 25-21, 12-15)