Το «2 στα 2» πέτυχε ο Α.Ο. Χανιά στο πρωτάθλημα Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων, επικρατώντας στο ντέρμπι του α’ ομίλου της Ιωνίας με 1-0.

Ο Γιάννης Ιερωνυμάκης ήταν ο σκόρερ του μοναδικού γκολ της αναμέτρησης, με το οποίο οι «μπλε» είναι η μοναδική ομάδα που διπλασίασε τις νίκες της στη β’ φάση.

Ο Άρης πέτυχε την πρώτη του νίκη, στη Σούδα, απέναντι στο ΙΝΚΑ με 6-0 σαν τυπικά φιλοξενούμενος, ενώ το πρώτο «τρίποντο» πανηγύρισε και ο Κισαμικός κόντρα στο Μινώταυρο με 2-0.

Δεν ανέδειξαν νικητή οι αναμετρήσεις Ποσειδών Τσικ.-Περιβόλια και Νέοι Χανίων-Ηρακλής Νερ., που ολοκληρώθηκαν με 1-1.

Στο δεύτερο όμιλο η Δόξα επιβλήθηκε 6-0 του Τιτάν και ο Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 4-0 του Ιδομενέα (φώτο [email protected]) και έτσι «έπιασαν» στην κορυφή τη Θύελλα, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Παλαιόχωρα εκτός έδρας.
Η Σπάθα πήρε ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς απέναντι στο Φωστήρα, ενώ δεν έγινε το ματς Πανακρωτηριακός-Κορωνίδα.

Α’ όμιλος
Ποσειδών Τσικ.-Περιβόλια 1-1
(Παινέσης-Βολουδάκης)

Ιωνία 2000-ΑΟΧ 0-1
(Ιερωνυμάκης)

ΙΝΚΑ-Άρης Σ. 0-6
(3 Λεβεντέλης, Καζάκος, Καπάνταης, Φέζκας)

Νέοι Χανίων-Ηρακλής Νερ. 1-1 
(Ζίκο-Λεβεντάκης)

Κισαμικός-Μινώταυρος 2-0 
(Πλευράκης, Γιουρουκάκης)

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1.Α.Ο. Χανιά 6 (4-0)

2.Άρης Σούδας 4 (6-0)

-.Νέοι Χανίων 4 (4-1)

-.Α.Ο. Περιβολίων 4 (2-1)

5.Κισαμικός 3 (2-1)

6.Ποσειδών Τσικαλαριών 2 (2-2)

7.Ιωνία 2000 1 (0-1)

-.Ηρακλής Νεροκούρου 1 (1-4)

-.ΙΝΚΑ 1 (1-7)

10.Μινώταυρος -2

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Περιβόλια-Μινώταυρος

Άρης Σ.-Ποσειδών Τσικ.

Ηρακλής Νερ.-Κισαμικός

Α.Ο. Χανιά-ΙΝΚΑ

Ιωνία 2000-Νέοι Χανίων

Β’ όμιλος
Πανακρωτηριακός-Κορωνίδα δεν έγινε

Σπάθα-Φωστήρας 3-0 α.α.
(προβλήματα με τα δελτία είχαν οι φιλοξενούμενοι και έγινε φιλικό)

Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Ιδομενέας 4-0
(2 Καραντωνάκης, Λαδάκης, Μαστοράκης)

Δόξα-Τιτάν 6-0 
(3 Μπιτζανάκης, Β. Μαρκουλάκης, Α. Μαρκουλάκης, Σαχμπαζίδης)

Παλαιόχωρα-Θύελλα Καλ. 1-1 (Κασσελάκης-Μανωλακάκης)

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1.Δόξα Παχιανών 4 (7-1)

-.Θύελλα Καλάθενων 4 (9-3)

-.Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 4 (5-1)

4.Πανακρωτηριακός* 3 (4-0)

-.Σπάθα 3 (4-2)

-.Κορωνίδα* 3 (2-1)

7.Παλαιόχωρα 2 (2-2)

8.Ιδομενέας 1 (1-5)

9.Φωστήρας Αγ. Σαράντα 0 (2-11)

10.Τιτάν 0 (0-10)

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Τιτάν-Κορωνίδα

Ιδομενέας-Δόξα Παχ.

Φωστήρας-Πανακρωτηριακός

Θύελλα Καλ.-Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας

Παλαιόχωρα-Σπάθα



Λευτέρης Αντωνακάκης