Από το πρώτο ημίχρονο έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση ο Ιδομενέας στα Παλαιά Ρούματα απέναντι στον τοπικό Διγενή.

Η ιστορική ομάδα του Γαλατά επιβλήθηκε του αντιπάλου της με 5-0, σημειώνοντας την 5η νίκη της στη Β’ ΕΠΣΧ και τρίτη εκτός έδρας.

Ο Βαϊγκούσης μόλις στο 10’ άνοιξε το σκορ, για να διπλασιάσει τα γκολ ο Βιττωράκης στο 20’.

Στην επανάληψη τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα για τους φιλοξενούμενους πήρε ο Χ. Κουτρούλης, που σκόραρε στο 50’ και στο 60’, ενώ το τελικό 0-5 διαμόρφωσε στο 85’ ο Θεοδωράκης.

Η Δάφνη σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Νέου Αστέρα, αφού κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 1-1 στη Μοναχή Ελιά, με τον Μετίν στο 47\’ να πετυχαίνει το 0-1 και τον Γαρυφαλλή να ισοφαρίζει στο 51\’.