Στο «Θ. Βαρδινογιάννης» η Επισκοπή βγάζει μία άλλη δυναμική από ότι φαίνεται στο ξεκίνημα του Περιφερειακού πρωταθλήματος, αφού και κόντρα στον ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει με 4-0.

Αυτή ήταν η 3η νίκη σε ισάριθμα εντός έδρας παιχνίδια για την ομάδα του Γιώργου Ξηράκη, ενώ για την ομάδα του Κρουσώνα ήταν η 2η ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι βάσεις για τους γηπεδούχους μπήκαν από το πρώτο ημίχρονο μέσα σε ένα δίλεπτο, με τον Ζαμπετάκη στο 29’ να σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του, αλλά χωρίς να το πανηγυρίσει, ενώ στο 30’ ο Σουμπασάκης έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη και προς το τέλος του παιχνιδιού η νίκη της Επισκοπής πήρε διαστάσεις θριάμβου με τα γκολ των Βελονάκη (83’) και Αντιασβίλι (90’+1’).

Ο ΠΑΟΚ από το 73’ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής με 2 κίτρινες μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα του Θεοδωράκη, ενώ στο 77’ αποβλήθηκε από τον πάγκο και ο προπονητής της ομάδας, Μανόλης Παπαματθαιάκης.

Επισκοπή (Γιώργος Ξηράκης): Κελαϊδής, Μανταδάκης, Ζαμπετάκης, Αργυράκης, Μποτωνάκης, Μπαστάκης, Αντιασβίλι, Σουμπασάκης (88’ Μουρτζανός), Ταμάμης (78’ Γωνιωτάκης), Κοζανίδης (87’ Φραντζεσκάκης), Βελονάκης.

ΠΑΟ Κρουσώνας (Μανόλης Παπαματθαιάκης): Χωραφάκης, Κάββαλος, Θεοδωράκης, Μακατουνάκης (66’ λ.τ. Τζανάκης), Οικονόμου, Κομπογεννιτάκης, Ν.Μ. Κουράκης, Γεωργόπουλος, Ν.Ι. Κουράκης (57’ Σταυρακάκης), Μαμουλάκης, Λυκούδης (37’ Σαλταπίδας).