Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε το περασμένο σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων, με τα φαβορί στα περισσότερα παιχνίδια να επικρατούν.

Ο Α.Ο. Χανιά στον α’ όμιλο έκανε ξεκούραστα το «3Χ3», με 3-0 άνευ αγώνος απέναντι στο ΙΝΚΑ, ενώ ο Άρης Σούδας πήρε το τοπικό ντέρμπι κόντρα στον Ποσειδώνα με 2-0.

Νίκη με το ίδιο σκορ πέτυχαν και τα Περιβόλια στις Μουρνιές επί του Μινωταύρου, ενώ σπουδαία νίκη σημείωσαν οι Νέοι Χανίων με 2-1 απέναντι στην Ιωνία. Με πρωταγωνιστή και σκόρερ 2 γκολ τον Γιουρουκάκη ο Κισαμικός νίκησε στα Νεροκούρου τον τοπικό Ηρακλή με 2-0.

Στο δεύτερο όμιλο η Δόξα Παχιανών επιβλήθηκε με 7-1 στους Αγ. Αποστόλους του Ιδομενέα, ενώ και ο Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας πήρε εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί της Θύελλας, με τις δύο ομάδες να «συγκατοικούν» στην κορυφή.

Με το εντυπωσιακό 11-1 ο Πανακρωτηριακός επιβλήθηκε του Φωστήρα στα Νεροκούρου, κάνοντας το 2 στα 2, όπως και η Κορωνίδα, που νίκησε 3-1 τον Τιτάν στις Καλύβες.

Χωρίς κόπο πήρε τη νίκη η Παλαιόχωρα απέναντι στη Σπάθα, με 3-0 άνευ αγώνα.

Α’ όμιλος
Α.Ο. Περιβολίων-Μινώταυρος 2-0

Άρης Σ.-Ποσειδών Τσικ. 2-0

Ιωνία 2000-Νέοι Χανίων 1-2

Α.Ο. Χανιά-ΙΝΚΑ 3-0 α.α.

Ηρακλής Νερ.-Κισαμικός 0-2

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
1.Α.Ο. Χανιά 9 (7-0)

2.Άρης Σούδας 7 (8-0)

-.Νέοι Χανίων 7 (6-2)

-.Α.Ο. Περιβολίων 7 (4-1)

5.Κισαμικός 6 (4-1)

6.Ποσειδών Τσικαλαριών 2 (2-4)

7.Ιωνία 2000 1 (1-3)

-.Ηρακλής Νεροκούρου 1 (1-6)

-.ΙΝΚΑ 1 (1-10)

10.Μινώταυρος -2

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Κισαμικός-Ιωνία 2000

Ποσειδών Τσικ.-Α.Ο. Χανιά

Μινώταυρος-Ηρακλής Νερ.

Άρης Σ.-Περιβόλια

ΙΝΚΑ-Νέοι Χανίων

Β’ όμιλος
Τιτάν-Κορωνίδα 1-3

Ιδομενέας-Δόξα Παχ. 1-7

Φωστήρας-Πανακρωτηριακός 1-11

Θύελλα Καλ.-Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 0-4

Παλαιόχωρα-Σπάθα 3-0 α.α.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)
1.Δόξα Παχιανών 7 (14-2)

-.Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 7 (9-1)

3.Πανακρωτηριακός* 6 (15-1)

-.Κορωνίδα* 6 (5-2)

5.Παλαιόχωρα 5 (5-2)

6.Θύελλα Καλάθενων 4 (9-7)

7.Σπάθα 3 (4-5)

8.Ιδομενέας 1 (2-12)

9. Τιτάν 0 (1-13)

10. Φωστήρας Αγ. Σαράντα -2 (3-22)

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Πανακρωτηριακός-Παλαιόχωρα

Δόξα Παχ.-Θύελλα Καλ.

Κορωνίδα-Φωστήρας

Ιδομενέας-Τιτάν

Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Σπάθα

 

 

Λευτέρης Αντωνακάκης