Την πρώτη του ήττα από τότε που ανέλαβε την ομάδα ο Κρίς Χουγκάζ γνώρισε στη Λευκάδα το Σάββατο το απόγευμα ο ΟΦΗ που έχασε με 65-61 από την Δόξα Λευκάδας για την 11η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας μπάσκετ των ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκεια του και μάλιστα ο ΟΦΗ προηγήθηκε αρκετές φορές στο σκορ έχοντας όμως ισχνή διαφορά την οποία έχασε στα τρία τελευταία λεπτά του αγώνα καθώς από 55-55 στο 37΄ της αναμέτρησης καταλήξαμε στο τελικό 65-61 για την Δόξα Λευκάδας που ήταν πιο αποτελεσματική σε επίθεση και άμυνα από τον ΟΦΗ στα κρίσιμα λεπτά του αγώνα.

Μεγάλο ρόλο στη νίκη της Δόξας Λευκάδας έπαιξε ένας πρώην παίκτης του ΟΦΗ ο Βασίλης Βαγενάς που ουσιαστικά καθάρισε το ματς για τους γηπεδούχους σημειώνοντας 15 πόντους. Από τον ΟΦΗ που δεν είχε σε καλή μέρα τους Τουντζιαράκη και Λιούις καταπληκτική εμφάνιση έκανε ο Σιζόπουλος που ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του και του αγώνα πετυχαίνοντας 27 πόντους με 4 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 19-8, 32-33, 48-49, 65-61.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Ράλλης 7, Βουρνάς, Μάρουσιτς, Βαγενάς 15 (1), Πέττας 19, Πέκοβιτς 8 (1), Τσότσος 6, Εκινέ 10 (3), Κατοπώδης, Λυμπάρης.

ΟΦΗ (Χουγκάζ): Τσερκιτζόγλου, Μπάρδας 14 (2), Λιούις 4, Ορφανός, Σιζόπουλος 27 (4), Μπαλάφας 4, Κερασοβίτης, Τουτζιαράκης 8, Κατιάκος 4.