Ούτε η τρίτη επίσκεψη του Α.Ο. Χανιά μέσα στο 2011 στο Ρουφ συνοδεύτηκε από το επιθυμητό αποτέλεσμα, αφού ο τοπικός ΠΑΟ κέρδισε για τρίτη φορά στην έδρα του την χανιώτικη ομάδα με 3-0, για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Football League 2.

Παρότι οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 37' λόγω της αποβολής του Θεοδωρόπουλου, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το γκολ του Λιόλιου, κι ενώ ήταν εκτός αγωνιστικού χώρου ο Καμπλιώνης για τον ΑΟΧ. Δοκάρι είχε ο Καπουράνης στο 36'.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του Γιάννη Πετράκη για τους φιλοξενούμενους έδωσαν άλλο... αέρα και στο 66' χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, όταν ο Αργυρίου "νικήθηκε" στο τετ-α-τετ με τον Βουτσινά.
Σαν να μην έφτανε αυτό ένα λεπτό μετά ο Ζουλιάν με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Ρουφ και κάπου εκεί τα περιθώρια στένεψαν αρκετά για τον Α.Ο. Χανιά.

Αποτέλεσμα της απογοήτευσης να έρθει και το 3-0 στο 78' με σουτ του Μανιά, ο οποίος είχε σκοράρει και στον πρόσφατο αγώνα Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο ΑΟΧ φάνηκε να επηρεάζεται και από την απουσία του Αντωνόπουλου, ενώ δεν είχε στη διάθεσή του ούτε τους Σελινιωτάκη, Βεστάκη.

ΠΑΟ Ρουφ (Δημήτρης Αρναούτης): Βουτσινάς,  Τσ. Πεταυράκης, Κοκολάκης, Λιόλιος, Σπυριδάκης, Μαρτίνος, Βελέτης, Στ. Πεταυράκης (52’ Ζουλιάν), Καπουράνης, Θεοδωρόπουλος,  Μανιάς

Α.Ο. Χανιά (Γιάννης Πετράκης): Καλογεράκης, Τζανάκης (55’ Βαρουξάκης), Μποχώνης, Κορδονούρης, Βουρβαχάκης, Μπακάκης(46’ Μπρατσιάνι), Καμπλιώνης, Πλουσής, Βαν Ντερ Χουφτ, Ανωγειανάκης, Αργυρίου.