Τα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων συνεχίστηκαν το περασμένο Σάββατο (10/12) με την διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής.

Αναμφίβολα το σκορ που προκαλεί αίσθηση αλλά και διάφορα σχόλια είναι το 19-0 με το οποίο ο Ποσειδώνας Τσικαλαριών κέρδισε τον Α.Ο. Χανιά στην κατηγορία τζούνιορ και στο α’ γκρουπ δυναμικότητας!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία:

4η αγωνιστική
Προπαίδων
Μινώταυρος-Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ. 3-2
Ιωνία 2000-Α.Ο. Χανιά 2-0
Πλατανιάς-Δόξα 1-2
ΙΝΚΑ-Ίκαρος Ταυρ. 4-1
Νέοι Χανίων-Κισαμικός 1-1
Κρ. Αστέρας-Ακαδημία Ν. Κυδωνίας 1-0
Ηρακλής Νερ.-Πανακρωτηριακός 1-2

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1.ΙΝΚΑ 12 (16-4)
2.Ιωνία 2000 10 (16-4)
-.Κισαμικός 10 (14-7)
4.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 9 (14-4)
-.Α.Ο. Χανιά 9 (10-2)
-.Δόξα 9 (15-10)
7.Νέοι Χανίων 8 (10-4)
8.Πανακρωτηριακός 6 (10-13)
9.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (6-9)
-.Κρητικός Αστέρας 3 (2-11)
11.Μινώταυρος (-2) 1 (6-13)
12.Άρης Σούδας/Ποσειδών Τσικ. 0 (4-12)
-.Ίκαρος Ταυρωνίτη 0 (5-12)
14.Πλατανιάς 0 (6-22)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Κισαμικός-Πανακρωτηριακός 
Δόξα-Νέοι Χανίων
Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ.-Ηρακλής Νερ.
Α.Ο. Χανιά-Πλατανιάς
Ίκαρος Ταυρ.-Μινώταυρος
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Ιωνία 2000
Κρ. Αστέρας-ΙΝΚΑ

Τζούνιορ Α’
Ποσειδών Τσικ.-Α.Ο. Χανιά 19-0
Πανακρωτηριακός-Ακ. Ν. Κυδωνίας 1-10
Ιωνία 2000-Νέοι Χανίων 0-3
Πλατανιάς-Δόξα (κέρδισε η Δόξα 4-0 με 2 γκολ του Τάσιου και ένα των Ζαβαλάνι και Νεμπαυλάκη αλλά για την τύχη του αγώνα θα αποφανθεί η ΕΠΣΧ αφού ο Πλατανιάς έμεινε με 5 παίκτες!)

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1.Δόξα* 9 (10-1)
-.Πλατανιάς* 9 (14-3)
3.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 7 (14-5)
-.Νέοι Χανίων 7 (10-5)
5.Ποσειδώνας Τσικαλαριών 6 (24-9)
6.Ιωνία 2000 3 (4-9)
-.Α.Ο. Χανιά 3 (4-24)
8.Πανακρωτηριακός 0 (3-27)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Α.Ο. Χανιά-Ακ. Ν. Κυδωνίας
Νέοι Χανίων-Ποσειδών Τσικ.
Δόξα-Πανακρωτηριακός
Πλατανιάς-Ιωνία 200

Τζούνιορ Β’
Κισαμικός-Ηρακλής Νερ. 4-4
Σπάθα-Κρ. Αστέρας 0-3
Μινώταυρος-Α.Π. Σούδας 0-1
ΙΝΚΑ-Ιδομενέας 1-1
Φωστήρας-Ιδομενέας 2008 0-9
Ρεπό: Ίκαρος Ταυρωνίτη

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1.Ιδομενέας 2008 10 (18-3)
-.Ιδομενέας 10 (14-8)
3.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 9 (15-1)
4.ΙΝΚΑ 7 (13-7)
5.Κρητικός Αστέρας 6 (16-14)
6.Μινώταυρος* 4 (6-4)
-.Ηρακλής Νεροκούρου 4 (7-16)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* 3 (9-11)
9.Κισαμικός (-2) 0 (8-15)
-.Φωστήρας* 0 (0-19)
11.Σπάθα (-2) -1 (6-14)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Ιδομενέας 2008-Κρ. Αστέρας
Α.Π. Σούδας-Φωστήρας
Ηρακλής Νερ.-Σπάθα
Ίκαρος Τ.-Μινώταυρος
ΙΝΚΑ-Κισαμικός
Ρεπό: Ιδομενέας

Προτζούνιορ
Ιδομενέας 2008-Μινώταυρος 3-3
Δόξα-Α.Ο. Χανιά 1-10
Α.Π. Σούδας-ΙΝΚΑ 9-0
Ιωνία 2000-Νέοι Χανίων 6-0
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Πανακρωτηριακός 3-1

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 12 (24-1)
2.Ιδομενέας 2008 10 (29-4)
-.Μινώταυρος 10 (16-6)
4.Ιωνία 2000 9 (13-10)
5.Α.Ο. Χανιά 6 (19-11)
-.Πανακρωτηριακός 6 (9-11)
7.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 3 (5-11)
8.Δόξα (-2) 1 (5-22)
9.ΙΝΚΑ 0 (4-25)
10.Νέοι Χανίων (-2) -2 (2-25)

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Νέοι Χανίων-Α.Ο. Χανιά
Α.Π. Σούδας-Ακ. Ν. Κυδωνίας
Μινώταυρος-Ιωνία 2000
ΙΝΚΑ-Δόξα
Πανακρωτηριακός-Ιδομενέας 2008

Λευτέρης Αντωνακάκης