Δεν κατάφερε να κλείσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας του μπάσκετ ο Εργοτέλης καθώς γνώρισε την ήττα με 82-71 από τον Αετό στο Κλειστό του Στρέφη.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία η οποία θεωρούν ότι σε κρίσιμα σημεία του αγώνα με τα σφυρίγματα της απέτρεπε τον Εργοτέλη να μπει ξανά στο ματς ενώ βρισκόταν πίσω με μικρή διαφορά πόντων.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Εργοτέλης ήταν αρκετά καλός και μάλιστα έφτασε να προηγείται λίγο πριν την λήξη του δευτέρου δεκαλέπτου όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν με ένα σερί να προηγηθούν με την λήξη του πρώτου μέρους με 44-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αετός κατάφερε να αποκτήσει μια διαφορά 7-8 πόντων την οποία την διατήρησε και την αύξησε στο τέταρτο δεκάλεπτο παίρνοντας τη νίκη με 82-71.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 44-38, 64-55, 82-71.

Αετός (Παπαμάρκος): Δέλιος 2, Τρικαλιώτης 2, Πλατής, Κούσουλας 21 (2), Δελιζιώτης 2, Βούζας 1, Μόρφης 10 (1), Τράγκας 11, Μακρόπουλος 10, Μητρόπουλος 10 (2), Θέος 11 (1), Πετρόπουλος 2.

Εργοτέλης (Μακράκης): Χαριτάκης 4 (1), Βαρνάβας 10, Χαλκιαδάκης 2, Κοκολάκης, Γρύλλος 10 (3), Γρύλλης Σπ., Παναγιωτάκης 2, Πάντσιος 14 (3), Φλιάτης, Γεωργοπαπαδάκος 13 (3), Τσαμπάς 16.