Σε δύο ομίλους και με συνολικά 13 ομάδες θα διεξαχθεί η φετινή Α1 στο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ στα Χανιά.

Το πρώτο τζάμπολ είναι προγραμματισμένο για τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ όμιλος                
ΔΕΥΤΕΡΑ 16/01/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΟΥΔΑΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ – ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
18:30 – 20:00 ΙΝΚΑ – ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS
20:00 – 21:30 ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
ΡΕΠΟ: ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 01/02/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
18:30 – 20:00 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ – ΙΝΚΑ
20:00 – 21:30 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ – ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS
ΡΕΠΟ: ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 13/02/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΟΥΔΑΣ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ – ΙΝΚΑ
18:30 – 20:00 ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ – ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
20:00 – 21:30 ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ – ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
ΡΕΠΟ: ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/02/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
18:30 – 20:00 ΙΝΚΑ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
20:00 – 21:30 ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS
ΡΕΠΟ: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ 12/03/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΟΥΔΑΣ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
18:30 – 20:00 ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS – ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ
20:00 – 21:30 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ – ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
ΡΕΠΟ: ΙΝΚΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 28/03/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS – ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
18:30 – 20:00 ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ – ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
20:00 – 21:30 : ΙΝΚΑ – ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ
ΡΕΠΟ: ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/04/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ – ΤΡΟΧΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ ΡΙΤΖΑΚΗΣ/PLANET FITNESS
18:30 – 20:00 ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
20:00 – 21:30 ΙΝΚΑ – ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΚΗΣ
ΡΕΠΟ: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

Β’ όμιλος
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/01/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΩΡΙΩΝΑΣ – ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ aera.gr
18:30 – 20:00 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ/ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΒΥΡΟΥΡΑΚΗ – ΚΙΣΣΑΜΟΣ ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ
20:00 – 21:30 ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ – ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 30/01/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΟΥΔΑΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ aera.gr – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ/ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΒΥΡΟΥΡΑΚΗ
18:30 – 20:00 ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ – ΩΡΙΩΝΑΣ
20:00 – 21:30 ΚΙΣΣΑΜΟΣ ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ – ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/02/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ aera.gr – ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ
18:30 – 20:00 ΚΙΣΣΑΜΟΣ ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ – ΩΡΙΩΝΑΣ
20:00 – 21:30 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ/ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΒΥΡΟΥΡΑΚΗ – ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 14/03/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ – ΚΙΣΣΑΜΟΣ ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ
18:30 – 20:00 ΩΡΙΩΝΑΣ – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ/ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΒΥΡΟΥΡΑΚΗ
20:00 – 21:30 ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ – ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ aera.gr

ΔΕΥΤΕΡΑ 26/03/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΟΥΔΑΣ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 – 18:30 ΚΙΣΣΑΜΟΣ ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ – ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ aera.gr
18:30 – 20:00 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ/ΚΟΜΜΩΣΕΙΣ ΒΥΡΟΥΡΑΚΗ – ΚΑΒΑ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ
20:00 – 21:30 ΝΑΥΣΤΑΘΜΟΣ/ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ – ΩΡΙΩΝΑΣ

Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι τέσσερις πρώτοι από κάθε όμιλο και δημιουργούν δύο ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Ο πρώτος και ο δεύτερος κάθε ομίλου σχηματίζουν όμιλο με τον 3ο και τον 4ο του άλλου ομίλου. Η βαθμολογία στη β΄φάση θα είναι: 1ος 2 βαθμοί, 2ος 1 βαθμό, 3ος και 4ος 0 βαθμούς.

Λευτέρης Αντωνακάκης