Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο από το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι Παίδες της Ε.Π.Σ. Χανίων δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα του Ρεθύμνου, επικρατώντας με 4-0.

Αυτή η νίκη ήταν η 3η σε 4 παιχνίδια για τα Χανιά, που «αποχαιρετάνε» το 2011 στην κορυφή του 11ου ομίλου.

Μόλις στο 18’ το σκορ ήταν 2-0, ενώ και στο δεύτερο 40λεπτο οι γηπεδούχοι σημείωσαν ακόμα δύο γκολ, παρά το γεγονός ότι ο ένας τους… πύργος, ο Κοντορινάκης, αποχώρησε λόγω προβλήματος τραυματισμού.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Κασσελάκη (Ντοκάκης-Διαμαντής).

Το φιλμ του αγώνα
4’ Γύρισμα του Καραντωνάκη ο Τατάροβ σε κενή εστία δεν μπορεί να σκοράρει.

8’ Κεφαλιά του Γιακουμάκη αποκρούει ο Κορωνάκης.

10’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ξηράκη, ο Τατάροβ αφήνει την μπάλα για τον Καραντωνάκη, που με σουτ ανοίγει το σκορ (1-0).

13’ Σέντρα Καραντωνάκη κεφαλιά του Πάτα άουτ.

17’ Σουτ του Τατάροβ αποκρούει με το πόδια ο Πετρουλάκης.

18’ ΓΚΟΛ: Ο Σκευοφύλαξ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση και μακρινή απόσταση κάνει το 2-0.

20’ Σέντρα του Ιερωνυμάκη κεφαλιά του Τατάροβ στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά το σουτ του Καζάκου φεύγει άουτ.

25’ Μπαλιά του Κοντορινάκη στον Καζάκο, που πλασάρει αλλά ο Πετρουλάκης αποκρούει.

35’ Φάουλ του Γιακουμάκη, κεφαλιά του Κοντορινάκη προς τα πίσω αλλά ο Κορωνάκης «καθαρίζει» τη φάση.

45’ ΓΚΟΛ: Ο Ξηράκης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή σημειώνει το 3-0.

53’ Ατομική ενέργεια του Ιερωνυμάκη και σουτ που καταλήγει άουτ.

54’ Σουτ του Φωτεινού μπλοκάρει ο Κορωνάκης.

55’ Σέντρα του Καραντωνάκη στον Τατάροβ, που πλασάρει εξ’ επαφής, αλλά ο Πετρουλάκης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.

56’ Σουτ του Καζάκου άουτ.

67’ ΓΚΟΛ: Ο Καραντωνάκης γυρίζει την μπάλα στον επερχόμενο Σκουλουδάκη, που με σουτ ανεβάζει το σκορ στο τελικό 4-0, σκοράροντας λίγο μετά την είσοδό του.

70’ Σουτ του Σκουλουδάκη αποκρούει ο Πετρουλάκης.

73’ Φάουλ του Ιερωνυμάκη απομακρύνει με γροθιές ο Πετρουλάκης, με το σουτ του Πάτα στην επαναφορά να καταλήγει άουτ.

Παίδες Ε.Π.Σ.Χ (Γιάννης Μηνάς-Βαγγέλης Πρόκος): Κορωνάκης, Ιερωνυμάκης, Σκευοφύλαξ, Ηλ. Στεφανίδης, Πάτας, Ξηράκης, Καραντωνάκης, Κοκκινάκης, Τατάροβ (62’ Σκουλουδάκης), Κοντορινάκης (41’ λ.τρ Μαραγκουδάκης), Καζάκος (57’ Στρατινάκης).

Παίδες Ε.Π.Σ.Ρ. (Θανάσης Πετράκης-Μιχάλης Δεληγιαννάκης): Πετρουλάκης, Τσαντίλας, Μαρής, Βασιλάκης, Γιακουμάκης, Αποστολάκης, Φωτεινός, Χριστοδούλου (50’ Κουνδουράκης), Δ. Χνάρης (59’ Λαδιανός), Γαβαλάς, Παπαδάκης.