Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Φουκαράκη που πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του ο Ρούβας κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Football League 2 κερδίζοντας με 2-0 τον Κεραυνό Γλυφάδας.

Αν και το παιχνίδι έγινε κάτω από δυνατή βροχή και ομίχλη που έφερε και την διακοπή του αγώνα για λίγα λεπτά στο δεύτερο μέρος ο Ρούβας ήταν καλύτερος από τους φιλοξενούμενους ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε μια πανάξια νίκη που σίγουρα τον ανεβάζει ψυχολογικά εν όψει της συνέχεια του πρωταθλήματος στην προσπάθεια που γίνεται για την παραμονή στην κατηγορία.

Ο Φουκαράκης άνοιξε το σκορ για τον Ρούβα στο 67΄ με δυνατό σουτ και «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του στο 82΄ με πλασέ.

Ρούβας : Χριστοδουλάκης, Κορδονούρης, Παπαχρήστος, Πατελής, Ανυφαντάκης, Χαλκιαδάκης, Σταθόγλου, Πουλάκης, Περογαμβράκης, Ταχματζίδης, Φουκαράκης (87΄ Γιαννακάκης)

Κεραυνός Γλυφάδας : Χώνος, Παπαδήμας, Τουρκοχωρίτης, Αγκιρίμπα, Καραχάλιος, Κολοτούρος, Τσιάτσιος, Φέτσης, Ταραλίδης, Καζαντζής, Κάμπας.