Με σχεδόν όλους τους πρωτοπόρους, πέραν του Κισαμικού που υποχρεώθηκε σε ισοπαλία από τον Άρη Σ./Ποσειδών (φωτ.), συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής, οι βαθμολογίες και η συνέχεια:

Προπαίδων

Α.Ο. Χανιά-Δόξα 3-0

Ακ. Νέας Κυδωνίας-Νέοι Χανίων 0-1

ΙΝΚΑ-Πλατανιάς 6-1

Κισαμικός-Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ. 2-2

Ίκαρος Τ.-Πανακρωτηριακός 1-1

Κρ. Αστήρ-Ηρακλής Νερ. 3-1

Ιωνία 2000-Μινώταυρος 8-0

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1.Ιωνία 2000 19 (30-5)

2.ΙΝΚΑ 18 (26-9)

3.Κισαμικός 17 (27-12)

-.Νέοι Χανίων 17 (21-6)

5.Α.Ο. Χανιά 15 (19-7)

6.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 12 (17-8)

7.Δόξα 9 (18-24)

8.Άρης Σούδας/Ποσειδών Τσικαλαριών 7 (17-16)

-.Πανακρωτηριακός 7 (14-27)

10.Κρητικός Αστέρας 6 (7-17)

-.Μινώταυρος (-2) 5 (9-23)

-.Ίκαρος Ταυρωνίτη 5 (9-22)

13.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (9-18)

14.Πλατανάς (-2) -2 (8-37)

Η επόμενη αγωνιστική (8η)

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Ελπίς Νίκη

09.00 Ηρακλής Νερ.-Ιωνία 2000

10.30 Πανακρωτηριακός-Κρ. Αστήρ

Πλατανιάς

09.00 Πλατανιάς-Μινώταυρος

10.30 Α.Ο. Χανιά-Κισαμικός

12.00 Άρης Σ./Ποσειδών-Ίκαρος Τ.

Νεροκούρου

09.00 Νέοι Χανίων-ΙΝΚΑ

10.30 Δόξα-Ακ. Ν. Κυδωνίας

Τζούνιορ Α’

Πλατανιάς-Νέοι Χανίων 4-1

Δόξα-Α.Ο. Χανιά 8-0

Ιωνία 2000-Ακ. Νέας Κυδωνίας 0-6

Πανακρωτηριακός-Ποσειδών Τσικ. 0-6

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1.Δόξα 18 (30-5)

2.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 16 (33-6)

-.Πλατανιάς (-2) 16 (27-14))

4.Νέοι Χανίων 11 (15-10)

5.Ποσειδών Τσικαλαριών 10 (35-160

6.Ιωνία 2000 6 (9-18)

7.Α.Ο. Χανιά (-2) 1 (4-44)

8.Πανακρωτηριακός (-2) -2 (3-43)

Η επόμενη αγωνιστική (8η-1η β’ γύρου)

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Αγ. Απόστολοι

11.00 Πλατανιάς-Α.Ο. Χανιά

Αρένα

09.00 Δόξα-Ιωνία 2000

10.00 Ακ. Ν. Κυδωνίας-Ποσειδών Τσικ.

11.00 Νέοι Χανίων-Πανακρωτηριακός

Τζούνιορ Β’

Ιδομενέας 2008-Ηρακλής Νερ. 1-2

ΙΝΚΑ-Κρ. Αστέρας 5-1

Ιδομενέας-Φωστήρας 4-2

Κισαμικός-Μινώταυρος 0-4

Ίκαρος Τ.-Α.Π. Σούδας 1-4

Ρεπό: Σπάθα

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 18 (40-5)

2.ΙΝΚΑ 16 (28-8)

-.Ιδομενέας* 16 (23-12)

4.Ιδομενέας 2008 13 (27-16)

5.Μινώταυρος* 10 (15-9)

-.Ηρακλής Νεροκούρου 10 (14-21)

7.Κρητικός Αστέρας 6 (17-29)

8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 4 (16-18)

9.Κισαμικός* (-2) 0 (8-21)

-.Σπάθα* (-4) 0 (10-24)

11.Φωστήρας 0 (4-39)

Η επόμενη αγωνιστική (8η)

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Αγ. Απόστολοι

09.00 Α.Π. Σούδας-Ιδομενέας

10.00 Ηρακλής Νερ.-ΙΝΚΑ

Ταυρωνίτης

09.00 Ίκαρος Τ.-Ιδομενέας

10.00 Φωστήρας-Κισαμικός

11.00 Σπάθα-Μινώταυρος

Ρεπό: Κρητικός Αστέρας

Προτζούνιορ

Δόξα-Ιδομενέας 2008 1-9

Πανακρωτηριακός-Μινώταυρος 0-5

Ακ. Ν. Κυδωνίας-Α.Ο. Χανιά 4-1

Α.Π. Σούδας-Ιωνία 2000 8-1

ΙΝΚΑ-Νέοι Χανίων 0-5

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 21 (40-5)

2.Μινώταυρος 19 (36-9)

3.Ιδομενέας 2008 16 (44-11)

4.Α.Ο. Χανιά 12 (31-19)

5.Ιωνία 2000 9 (15-26)

-.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 9 (12-14)

7.Πανακρωτηριακός (-2) 7 (12-20)

8.ΙΝΚΑ 3 (12-37)

9.Νέοι Χανίων (-2) 1 (11-41)

10.Δόξα (-4) -1 (8-39)

Η επόμενη αγωνιστική (8η)

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Calcetto-Περιβόλια

10.00 Ιωνία 2000-Δόξα

11.00 Μινώταυρος-Α.Π. Σούδας

12.00 Α.Ο. Χανιά-Ιδομενέας 2008

Fair Play

10.00 Ακ. Ν. Κυδωνίας-ΙΝΚΑ

11.00 Νέοι Χανίων-Πανακρωτηριακός


Λευτέρης Αντωνακάκης