Χωρίς νικητή, αλλά και χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση των Νέων Λασιθίου και Χανίων στην Ελούντα.

Στην ουσία οι δύο ομάδες «μοιράστηκαν» από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να υπερέχουν στο πρώτο και την Μικτή της ΕΠΣΧ στο δεύτερο.

Ο Μπαριτάκης ήταν ο μοιραίος για την ομάδα της ΕΠΣΛ με δύο χαμένα τετ-α-τετ στο 15’ και στο 22’ αλλά και με μία απίστευτη φάση όπου στη γραμμή «χάλασε» με την παρέμβασή του σίγουρο γκολ του Γκέκα.

Ο τελευταίος είχε δοκάρι στο 44’.

Στην επανάληψη τα Χανιά είχαν φάσεις με τους Τζαγκαράκη (65’), Τσίτα (67’ και 73’), αλλά το γκολ το «άγγιξαν» στο 88’ με το σουτ-βολίδα του Γιουρουκάκη, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

Νέοι ΕΠΣΛ (Νίκος Ατσαλής): Κασωτάκης, Γερομαρκάκης, Στεφανάκης, Δασκαλάκης, Παπαχατζής, Κοκολάκης, Πάγκαλος, Μόσχου (74’ Γρηγοράκης), Γκέκας, Μπαριτάκης, Γιαννικάκης.

Νέοι ΕΠΣΧ (Βαγγέλης Πρόκος-Γιάννης Μηνάς): Φραγκιαδάκης, Αμαξόπουλος, Φραγκιουδάκης, Πατεράκης, Χαραλαμπάκης, Μαράκης, Ντεντάκης (78’ Καραταράκης), Καζαντζής, Τσίτας (86’ Γιουρουκάκης), Τζαγκαράκης, Νικολακάκης (68’ Σκανδαλάκης).