Το Minoa Palace ήταν η μοναδική ομάδα που διπλασίασε τις νίκες της και είναι μόνη πρώτη μετά και την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής του β' ομίλου της Α2 κατηγορίας στο Εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ στα Χανιά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι πόντοι των ομάδων:

ΚΑΦΕ ΠΥΞΙΔΑ - ΜΙΝΟΑ PALACE 40-47
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:ΛΕΜΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΜΑΚΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 1ο:07-13 , 2ο:22-22(15-09)ΗΜΙΧΡΟΝΟ 3ο:28-35(06-13) & 4ο:40-47 (12-12)

ΚΑΦΕ ΠΥΞΙΔΑ (ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜ.): ΚΑΘΑΡΑΚΗΣ Β. 29(5),ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ Β.,ΜΕΤΖΙΔΑΚΗΣ ΑΝ.,ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΑΝΤ.2,ΤΣΑΦΑΡΑΚΗΣ ΣΤ.,ΠΑΙΖΑΚΗΣ Ι. 4,ΜΑΝΙΤΗΣ Μ. 5,ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜ.
ΜΙΝΟΑ PALACE(ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗΣ Κ.):ΤΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι. 15(1),ΧΑΖΗΡΑΚΗΣ Ν. 10(1),ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗΣ Κ.,ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘ.,ΛΑΡΕΝΤΖΑΚΗΣ ΙΩΣ. 1,ΞΕΝΑΚΗΣ ΠΑΝ. 8,ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜ. 4,ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ Β. 9,ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ Ν.

Τ & Τ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ - ΤΕΙ 55-28
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:ΚΩΤΣΟΥ Λ.-ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ Κ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 1ο:18-07 , 2ο:31-13(13-06ΗΜΙΧΡΟΝΟ 3ο:41-16(10-03) & 
4ο:55-28(14-12)

Τ & Τ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ(ΜΟΥΣΟΥΡΑΚΗΣ Β.):ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ Κ. 3,ΠΑΠΑΛΙΟΝΑΚΗΣ Ν. 6,ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚ. 2,ΤΖΙΝΕΥΡΑΚΗΣ ΑΝ 4 ΦΑΝΟΥΡΓΙΑΚΗΣ ΣΩΤ. 2,ΠΑΣΠΑΤΗΣ Λ. 25,ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ ΑΛ. 2,ΓΕΩΡΓΙΛΑΣ ΦΡΑΓΚ. 7(1),ΤΖΙΝΕΥΡΑΚΗΣ ΣΤ. 4.
ΤΕΙ(ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΕΜ.):ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ Π. 2,ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΕΜ.,ΠΕΤΕΙΝΑΤΟΣΗΛ. 5,ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΣΤ 6.,ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗΣ ΚΥΡ. 6,ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΑΝ.ΓΑΡΕΔΑΚΗΣ ΑΝ 3(1),ΜΑΚΡΗΣ Γ. 2,ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓ.,ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ 4.

ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΛΥΒΕΣ - ΙΠ...ΠΟΤΕΣ 55-33
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:ΜΑΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΞΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 1ο:12-06 , 2ο:25-17(13-11)ΗΜΙΧΡΟΝΟ 3ο:41-26(16-09) & 
4ο:55-33(14-07)

ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΛΥΒΕΣ(ΓΙΑΤΡΑΚΗΣ Γ.): ΠΡΟΥΚΑΚΗΣ Ν.,ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ Κ. 14(2),ΝΑΤΣΙΟΛΑΡΗΣ Π. 20(1),ΝΤΟΥΝΙΑΔΑΚΗΣ Θ.ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ.,ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘ. 5,ΓΙΑΤΡΑΚΗΣ Γ.3 (1),ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤ. 2,ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΕΛΕΥΘ. 4,ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΗΛ.,ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ ΑΝΤ. 7,ΝΙΚΟΛΕΤΑΚΗΣ ΕΜ.
ΙΠ...ΠΟΤΕΣ(ΣΚΑΛΕΡΗΣ Γ.): ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ Γ.2,ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΙΛ.,ΒΕΡΔΟΣ ΠΑΝ. 10,ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΣΤ 3,ΑΚΡΩΤΙΡΙΑΝΑΚΗΣ Ν 7(1),ΟΥΓΛΑΒΑΣ Γ 3,NDJOCK ER. 3,ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ ΘΕΜ.,ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Γ 5(1).

Ρεπό: ΕΝΕΤΙΚΟΝ

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1.ΜΙΝΟΑ PALACE 4
2 ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΛΥΒΕΣ 3
3.Τ & Τ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ* 2
4.ΕΝΕΤΙΚΟΝ* 2
5.ΙΠ..ΠΟΤΕΣ 2
6.ΚΑΦΕ ΠΥΞΙΔΑ* 1
7.ΤΕΙ* 1

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
ΤΕΤΑΡΤΗ 08/02/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
17:00 - 18:30 ΕΝΕΤΙΚΟΝ - Τ & Τ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ 
18:30 - 20:00 ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΛΥΒΕΣ - ΚΑΦΕ ΠΥΞΙΔΑ
20:00 - 21:30 ΤΕΙ - ΜΙΝΟΑ PALACE
ΡΕΠΟ: ΙΠ...ΠΟΤΕΣ

Δεύτερη... στροφή και στον α' όμιλο

Την Τετάρτη υπάρχουν στο πρόγραμμα τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής για τον α' όμιλο:

ΤΕΤΑΡΤΗ 25/01/12, ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΙΟΥ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

16:00 - 17:30 Κ.ΚΟΝΤΑΡΟΣ/ΗΛ.ΕΓΚ.ΖΥΜΒΡΑΓΟΥΔΑΚΗΣ/ΚΟΣΜ.ΜΟΥΣΟΥΡΑΚΗΣ - ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΑ ΚΑΤΣΑΝΕΒΑΚΗΣ
17:30 - 19:00 ΘΥΕΛΛΑ/ΕΠΙΠΛΑ ΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗΣ - ΚΥΚΛΩΠΕΣ
19:00 - 20:30 ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ/BURGERMANIA - FORTHNET SHOP
20:30 - 22:00 FOTARAS EXHAUST TEAM - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ



Λευτέρης Αντωνακάκης