Με το επιβλητικό 9-0 έφυγε από το γήπεδο του Ταυρωνίτη το ΙΝΚΑ, επικρατώντας του Ατρομήτου για την 11η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Γ\’ ΕΠΣΧ. Εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε και ο Ίκαρος Ταυρωνίτη επί της Υρτακίνας με 4-1.
Η Α.Ε.Ε.Κ. παρέμεινε στη 2η θέση μετά την εντυπωσιακή της νίκη με τον Μαρμαριτσάκη να ανοίγει το σκορ στο 5\’ και τους Χριστιανάκη (10\’ και 40\’) και Λιοδάκη (20\’) να διαμορφώνουν το 0-4 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη σκόραραν ξανά οι Χριστιανάκης (55\’) και Μαρμαριτσάκης (60\’), για να πάρει τη \”σκυτάλη\” ο Μανουσάκης (70\’ και 72\’) και να κλείσει το σκορ στο 75\’ ο Μπογιατζής.
Στα Παλαιά Ρούματα ο Λ. Πενταράκης έβαλε μπροστά στο σκορ τον Ίκαρο Τ., που παρά την ισοφάριση της Υρτακίνας πήρε τη νίκη με τα γκολ των Κινδύνη (72\’) και Γ. Κουτρουλάκη (80\’ και 82\’).