Με τρεις πολύτιμους βαθμούς έφυγαν από την Ασή Γωνιά οι Ασίτες, που επικράτησαν 2-0 της τοπικής ομάδας, διασφαλίζοντας τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο.
Στο πρώτο 45λεπτο αν και υπήρξαν εκατέρωθεν ευκαιρίες δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο εύστοχοι ανοίγοντας το σκορ στο 53\’ με τον Τσερεβελάκη μετά από σέντρα του Μεταξάκη.
Η νίκη της Ένωσης \”σφραγίστηκε\” στο 70\’ με τον Τσερεβελάκη να σεντράρει και τον Σταυρακάκη να πλασάρει σωστά τον Δημητριάδη για το τελικό 0-2.
Αση Γωνιά (Γιάννης Κατσούλης): Δημητριάδης, Τσικαλάς (46’ Κατσαμάς), Μανωλακάκης, Δελήμπασης, Κλαψινός (50 λ.τ. Μπαξεβάνης), Δοντσίδης, Χαρατσής, Κεφάκης (71’ Κριάρης), Καραδάκης, Αντουράκης, Σηφακάκης.
Ασίτες (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Χαραλαμπάκης, Ιατράκης (57’ Κοζωρώνης), Μπαμπουλάκης, Αντωνακάκης, Οικονομάκης, Μπερέρης, Ρουμπάκης, Τσερεβελάκης (70’ Μιχελιδάκης), Μεταξάκης (78’ Καρδαμίτσης), Δομάζος, Σταυρακάκης.