Ακόμα γκολ… βάζουν οι «μπόμπιρες» στα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων, με την 9η αγωνιστική να αποδεικνύεται η πιο παραγωγική μέχρι τώρα.

Σε 21 αγώνες στις κατηγορίες Προπαίδων, Τζούνιορ (Α’ και Β’ γκρουπ) και Προτζούνιορ σημειώθηκαν 143 γκολ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

9η αγωνιστική
Προπαίδων
Μινώταυρος-Νέοι Χανίων 1-6 
(Φροσινάκης Δ. - Σαρρής 2, Λέκκας 2, Κωστούλας, Ψαράκης)
Ιωνία 2000-Πανακρωτηριακός  8-0 
(Αμαραντίδης Γ. 2, Αμαραντίδης Α., Γκέκας Δ., Βίλλα Τ., Κίτσο Π., Αικατερίνης Γ., Νταμαδάκης Δ.)
ΙΝΚΑ-Δόξα 4-0 
(Τσιμπρικίδης Β. 2, Πενταράκης Αλ., Τρικουνάκης Ακ.)
Ηρακλής Νερ.-Πλατανιάς 0-2 
(Μουντάκης, Μαρινάκης)
Κισαμικός-Ίκαρος Ταυρ. 5-0 
(Ξανθουδάκης Μ. 2, Λουβιτάκης Ι., Βοσδογάνης Π., Καρμπαδάκης Δ.) 
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Α.Ο. Χανιά 4-0 
(Μαρκάκης Ν. 2, Γιακουμάκης Π., Κουρομιχελάκης Σ.)
Κρ. Αστέρας-Άρης Σ./Ποσειδών Τα. 4-0 
(Αναγνωστόπουλος Γ. 2, Περράκης Μ., Αργυρουδάκης)

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ιωνία 2000 25 (47-5)
2.Νέοι Χανίων 23 (29-7)
-.Κισαμικός 23 (34-13)
4.ΙΝΚΑ 21 (30-11)
5.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 15 (21-9)
-.Α.Ο. Χανιά 15 (20-13)
7.Δόξα 12 (19-28)
8.Άρης Σούδας/Ποσειδών Τσικαλαριών 10 (20-21)
-.Πανακρωτηριακός 10 (18-36)
10.Κρητικός Αστέρας 9 (12-21)
11.Μινώταυρος (-2) 8 (13-29)
12.Ίκαρος Ταυρωνίτη 5 (10-30)
13.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (9-29)
14.Πλατανιάς (-4) -1 (10-40)

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Νέοι Χανίων-Ηρακλής Νερ.
Α.Ο. Χανιά-ΙΝΚΑ
Ίκαρος Ταυρ.-Κρ. Αστέρας
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Κισαμικός
Πανακρωτηριακός-Πλατανιάς
Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ.-Ιωνία 2000
Δόξα-Μινώταυρος

Τζούνιορ Α’
Νέοι Χανίων-Ακ. Ν. Κυδωνίας 2-1 
(Μαστραντωνάκης Αγγ., Φραγκιουδάκης Μ. - Σταυρουλάκης Στ.)
Ποσειδών Τσικ.-Δόξα 0-1 
(Τάσιος)
Πανακρωτηριακός-Πλατανιάς 1-11
Α.Ο. Χανιά-Ιωνία 2000 0-10 
(Ζολώτας 4, Κατελανάκης 3, Λαμαζάκης 2, Αλιφιεράκης)

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Δόξα 24 (37-6)
2.Πλατανιάς (-2) 22 (43-16)
3.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 17 (37-11)
-.Νέοι Χανίων 17 (25-13)
5.Ποσειδών Τσικαλαριών 11 (38-20)
6.Ιωνία 2000 9 (20-24)
7.Α.Ο. Χανιά 3 (5-59)
8.Πανακρωτηριακός (-2) -2 (6-62)

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Δόξα-Νέοι Χανίων 
Ιωνία 2000-Ποσειδών Τσικ.
Πανακρωτηριακός-Α.Ο. Χανιά
Πλατανιάς-Ακ. Ν. Κυδωνίας

Τζούνιορ Β’
Ιδομενέας 2008-ΙΝΚΑ 2-3 
(Χαλβατζάκης, Ντάλιος - Νταγκουνάκης Ν. 3)
Μινώταυρος-Κρ. Αστέρας 7-1 
(Φουντεδάκης 2, Παπαδογιάννης, Πατρικάκης, Τζουβαλάκης, Φυτουράκης, Σκαμάγκας - Βολάνης)
Ιδομενέας-Ίκαρος Ταυρ. 6-2 
(Νταμοτσίδης Γ. 2, Μωραϊτάκης Ι. 2, Κακαβελάκης 2 - Στρουγκιώτης Π., Γιακουμάκης Αλ.)
Κισαμικός-Α.Π. Σούδας 4-7 
(Μπέκας 3, Μαραγκουδάκης Β. - Φραγγεδάκης 2, Κουκάκης, Φαραζής, Καστρινάκης, Μεμάϊ, Παπαδομανωλάκης)
Σπάθα-Φωστήρας 4-3 
(Αλκούρτι 2, Ζουριδάκης, Νικολακάκης - Βέρδος, Σταφυλίδης, Σαλαμπάσης) 
Ρεπό: Ηρακλής Νερ.

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 24 (52-10)
2.ΙΝΚΑ 20 (33-12)
3.Ιδομενέας* 19 (30-19)
4.Μινώταυρος* 16 (26-11)
5.Ιδομενέας 2008 14 (30-20)
6.Ηρακλής Νεροκούρου* 11 (16-23)
7.Κρητικός Αστέρας* 6 (18-36)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 5 (19-25)
9.Κισαμικός* (-2) 3 (17-28)
-.Σπάθα* (-4) 3 (15-31)
11.Φωστήρας 0 (8-48)

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 
Ιδομενέας-Ιδομενέας 2008
Κρ. Αστέρας-Φωστήρας
Ηρακλής Νερ.-Μινώταυρος
Ίκαρος Τ.-Κισαμικός
Α.Π. Σούδας-Σπάθα
Ρεπό: ΙΝΚΑ

Προτζούνιορ
Δόξα-Μινώταυρος 0-4 
(Μωραϊτάκης 2, Σάνια, Λυβιάκης)
Νέοι Χανίων-Ακ. Ν. Κυδωνίας 3-11 
(Φραγκούλης 2, Τυπάδης - Κρασουδάκης Μ. 3, Φιωτοδητράκης Γ. 3, Λιοδάκης Φιλ. 2, Σουβαρής Γ. 2, Τζωρτζακάκης Μ.)
Ιδομενέας 2008-ΙΝΚΑ 8-0 
(Κουλιεράκης 2, Φαντριδάκης 2, Ζωγραφάκης, Σπυριδάκης, Νικολιουδάκης, Μπιτζανάκης)
Α.Ο. Χανιά-Ιωνία 2000 5-4 
(Ζερβός, Μαναρώλης, Μπερβανάκης, Μπουρδάκης, Ματαράγκας - Ζαχαρωτάκης, Αθανασάκης, Τζεμανάκης, Μαυρίδης)
Πανακρωτηριακός-Α.Π. Σούδας 3-6 
(Καλαϊτζάκης Στ. 2, Μαυρακάκης Β. - Χιωτάκης 3, Σελάμης 2, Παπαδομανωλάκης)

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 27 (53-8)
2.Ιδομενέας 2008 22 (62-11)
-.Μινώταυρος 22 (40-16)
4.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 18 (28-19)
5.Α.Ο. Χανιά 15 (36-33)
6.Πανακρωτηριακός (-2) 10 (19-26)
7.Ιωνία 2000 9 (26-36)
8.ΙΝΚΑ 3 (15-49)
9.Νέοι Χανίων (-2) 1 (14-56)
10.Δόξα (-4) -1 (12-51)

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Α.Π. Σούδας-Νέοι Χανίων
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Ιδομενέας 2008
Πανακρωτηριακός-Δόξα
ΙΝΚΑ-Ιωνία 2000
Μινώταυρος-Α.Ο. Χανιά

Λευτέρης Αντωνακάκης