Μπορεί να μην υπήρχε δράση για την Α', την Β' και την Γ' ερασιτεχνική κατηγορία της Ε.Π.Σ. Χανίων, ωστόσο έγινε κανονικά η 11η αγωνιστική στα πρωταθλήματα υποδομής, το περασμένο Σάββατο (11/2).

Στους Προπαίδες η Ιωνία 2000 συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της, με τους Νέους Χανίων και τον Κισαμικό, να παραμένουν σε απόσταση... αναπνοής. 
Η πρώτη ομάδα που δείχνει να εξασφαλίζει τον τίτλο στην κατηγορία της είναι η Δόξα, που επιβλήθηκε στο ντέρμπι του α' γκρουπ με 10-2 του Πλατανιά και με νίκη επί του Πανακρωτηριακού το επόμενο Σάββατο (18/2) εξασφαλίζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος, με τη "φουρνιά" αυτή των ποδοσφαιριστών της να είναι άκρως επιτυχημένη, αφού πέρσι είχε πάρει την πρωτιά στα Προτζούνιορ.

Στα Τζούνιορ Β' και στα Προτζούνιορ η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας προχωράει χωρίς... στάσεις, έχοντας σημειώσει μόνο νίκες σε αυτές τις δύο κατηγορίες.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα: 

Προπαίδες 
ΙΝΚΑ-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 2-1
Πανακρωτηριακός-Νέοι Χανίων 1-3
Πλατανιάς-Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ. 4-0
Κισαμικός-Κρ. Αστήρ 4-1
Ιωνία 2000-Ίκαρος Τ. 12-0
Μινώταυρος-Α.Ο. Χανιά 2-6
Ηρακλής Νερ.-Δόξα 0-3

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1.Ιωνία 2000 31 (63-6)
2.Νέοι Χανίων 29 (35-9)
-.Κισαμικός 29 (39-140
4.ΙΝΚΑ 24 (33-14)
5.Α.Ο. Χανιά 21 (28-16)
6.Δόξα 18 (27-30)
7.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 15 (22-14)
8.Κρητικός Αστέρας 12 (18-28)
9.Πανακρωτηριακός 11 (19-39)
10.Άρης Σούδας/Ποσειδών Τσικαλαριών 10 (21-29)
11.Μινώταυρος (-2) 8 (15-350
12.Ίκαρος Ταυρωνίτη 5 (13-47)
13.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (10-35)
14.Πλατανιάς (-4) 3 (14-40)

Η επόμενη αγωνιστική (12η)
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου
Κρ. Αστέρας-Ιωνία 2000
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Μινώταυρος
Δόξα-Πανακρωτηριακός
Ίκαρος Τ.-Πλατανιάς
ΙΝΚΑ-Κισαμικός
Α.Ο. Χανιά-Ηρακλής Νερ.
Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ.-Νέοι Χανίων

Τζούνιορ Α’
Νέοι Χανίων-Ιωνία 2000 0-1
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Πανακρωτηριακός 8-0
Α.Ο. Χανιά-Ποσειδών Τσικ. 0-3
Δόξα-Πλατανιάς 10-2

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1.Δόξα 30 (50-9)
2.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 23 (50-11)
3.Πλατανιάς (-2) 22 (45-31)
4.Νέοι Χανίων 17 (26-17)
5.Ιωνία 2000 15 (24-24)
6.Ποσειδών Τσικαλαριών 14 (41-23)
7.Α.Ο. Χανιά (-2) 4 (8-62)
8.Πανακρωτηριακός (-4) -4 (6-73)

Η επόμενη αγωνιστική (12η)
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 
Ποσειδών Τσικ.-Νέοι Χανίων
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Α.Ο. Χανιά 
Πανακρωτηριακός-Δόξα
Ιωνία 2000-Πλατανιάς

Τζούνιορ Β’
Σπάθα-Ίκαρος Τ. 1-2
Κισαμικός-Ιδομενέας 5-5
Μινώταυρος-ΙΝΚΑ 1-1
Φωστήρας-Ηρακλής Νερ. 0-4
Κρ. Αστέρας-Α.Π. Σούδας 1-6
Ρεπό: Ιδομενέας 2008

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 30 (66-11)
2.Ιδομενέας 23 (39-25)
3.ΙΝΚΑ 21 (34-13)
4.Μινώταυρος 17 (27-13)
-.Ηρακλής Νεροκούρου 17 (21-23)
6.Ιδομενέας 2008 14 (31-24)
7.Κρητικός Αστέρας 9 (20-42)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη (-2) 8 (23-32)
9.Κισαμικός (-2) 7 (25-34)
10.Σπάθα (-4) 3 (16-41)
11.Φωστήρας 0 (8-53)

Η επόμενη αγωνιστική (12η-1η β’ γύρου)
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου
ΙΝΚΑ-Φωστήρας
Ηρακλής Νερ.-Α.Π. Σούδας
Κισαμικός-Ιδομενέας 2008
Ιδομενέας-Σπάθα
Ίκαρος Τ.-Κρ. Αστέρας
Ρεπό: Μινώταυρος

Προτζούνιορ
Δόξα-Α.Π. Σούδας 0-8
Μινώταυρος-ΙΝΚΑ 4-0
Νέοι Χανίων-Ιδομενέας 2008 1-6
Α.Ο. Χανιά-Πανακρωτηριακός 5-0
Ιωνία 2000-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 2-5

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 33 (68-10)
2.Ιδομενέας 2008 28 (75-15)
3.Μινώταυρος 25 (46-19)
4.Α.Ο. Χανιά 21 (44-35)
-.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 21 (36-28)
6.Πανακρωτηριακός (-2) 13 (25-33)
7.Ιωνία 2000 9 (29-43)
8.ΙΝΚΑ 6 (17-54)
9.Νέοι Χανίων (-2) 1 (17-69)
10.Δόξα (-4) -1 (14-65)

Η επόμενη αγωνιστική (12η)
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου
Δόξα-Νέοι Χανίων
Ιδομενέας 2008-Ιωνία 2000
Α.Π. Σούδας-Α.Ο. Χανιά
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Μινώταυρος
Πανακρωτηριακός-ΙΝΚΑ

Λευτέρης Αντωνακάκης