Ο Άρης Σούδας και ο Α.Ο. Χανιά συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στον α' όμιλο του πρωταθλήματος Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων, και όπως όλα δείχνουν η κορυφή του ομίλου θα κριθεί στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Οι παίκτες του Αντώνη Παπαγεωργίου συνέτριψαν 9-0 το ΙΝΚΑ με τον Καζάκο να βάζει 4 γκολ και τους Καπάνταη, Αρτσιδάκη, Μαλανδράκη, Σμυρνάκη και Σαρτζετάκη, να προσθέτουν από ένα. Μάλιστα ο τελευταίος είναι κανονικά τερματοφύλακας, που όποτε παίζει και μέσα δείχνει να έχει ικανότητες και στο σκοράρισμα.
Σκουλουδάκη
Από την άλλη το συγκρότημα του Κώστα Βερναδάκη κέρδισε με 3-0 την Ιωνία 2000 με τους Μπερνάρ, Ασημίνα και Κοκκινάκη να σκοράρουν, με τον "Κόκκινο" να παίζει κόντρα στην πρώην ομάδα του και να πετυχαίνει και γκολ εις βάρος της.

Στο β' όμιλο ο Πανακρωτηριακός "κόλλησε" στο 0-0 με την Κορωνίδα στο Βάμο, με αποτέλεσμα να τον "πιάσουν" στην κορυφή η Δόξα και ο Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας.

Η ομάδα των Παχιανών "καθάρισε" στην επανάληψη το παιχνίδι στις Καλύβες, 4-0 τον Τιτάν, ενώ οι "κόκκινοι" επικράτησαν στους Αγίους Αποστόλους (φώτο Γιάννης Δασκαλάκης) με 2-1 του Ιδομενέα.

Α’ όμιλος
Μινώταυρος-Κισαμικός 1-6
Περιβόλια-Ποσειδών Τσικ. 1-3
Α.Ο. Χανιά-Ιωνία 2000 3-0
Άρης Σ.-ΙΝΚΑ 9-0
Ηρακλής Νερ.-Νέοι Χανίων 2-4

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1.Άρης Σούδας 31 (37-5)
2.Α.Ο. Χανιά 30 (31-2)
3. Κισαμικός 21 (22-11) 
4. Νέοι Χανίων 20 (20-14)
5.Α.Ο. Περιβολίων 16 (16-26)
6.Ποσειδών Τσικαλαριών 13 (11-13)
7.Ιωνία 2000 11 (12-12)
8.Ηρακλής Νεροκούρου 6 (9-25)
9.Μινώταυρος (-2) 5 (10-27)
10.ΙΝΚΑ (-2) 0 (6-30)

Η επόμενη αγωνιστική (12η-3 και 4/3)
Μινώταυρος-Περιβόλια
Ποσειδών Τσικ.-Άρης Σ.
Κισαμικός-Ηρακλής Νερ.
ΙΝΚΑ-Α.Ο. Χανιά
Νέοι Χανίων-Ιωνία 2000

Β’ όμιλος
Τιτάν-Δόξα Παχ. 0-4
Ιδομενέας-Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 1-2
Κορωνίδα-Πανακρωτηριακός 0-0
Θύελλα Καλ.-Παλαιόχωρα 3-0
Φωστήρας-Σπάθα 0-3 α.α.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1.Πανακρωτηριακός 27 (49-9)
-.Δόξα Παχιανών 27 (40-9)
-.Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 27 (36-7)
4.Κορωνίδα 19 (24-14)
5.Σπάθα (-2) 16 (17-16)
6.Θύελλα Καλάθενων 14 (26-26)
7.Παλαιόχωρα (-2) 9 (16-26)
8.Ιδομενέας (-2) 6 
-.Τιτάν 6 (6-44)
10.Φωστήρας αποβλήθηκε

Η επόμενη αγωνιστική (12η-3 και 4/3)
Κορωνίδα-Τιτάν 
Δόξα Παχ.-Ιδομενέας
Πανακρωτηριακός-Φωστήρας 3-0 α.α.
Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Θύελλα Καλ.
Σπάθα-Παλαιόχωρα


Λευτέρης Αντωνακάκης