Ο ΑΓΟΡ τα βρήκε "σκούρα" απέναντι στο Μαρούσι, που πάλεψε ως το τέλος παρά τα προβλήματα, αλλά η ομάδα του Στέργιου Κουφού πήρε τελικά τη νίκη με 80-92.

Το πρώτο δεκάλεπτο στο κλειστό του Αγίου Θωμά δεν είχε να επιδείξει ιδιαίτερες εκπλήξεις. Το αποδυναμωμένο πλέον Μαρούσι πάλεψε στα πρώτα λεπτά (10-8 στο 5') αλλά η ομάδα του Ρεθύμνου πάτησε γκάζι στην συνέχεια και πήρε κεφάλι στο σκορ (17-22 στο 9'). Οι γηπεδούχοι βέβαια δεν άφηναν τον ΑΓΟΡ να διευρύνει την διαφορά και στο δεκάλεπτο έληξε στο 20-28.

Στην δεύτερη περίοδο το Μαρούσι μπήκε με πείσμα στο παρκέ και δεν επέτρεπε στον να ξεφύγει. Στο 16' η ομάδα του Νίκου Λινάρδου βρισκόταν στο -3 με τρίποντο του Τσόχλα (36-39) και βρέθηκε να προηγείται με 44-39 στο 19' με καλάθι του Δεμερτζή, προβάδισμα που διατήρησε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα των βορείων προαστίων συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 24' βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 51-47.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΑΓΟΡ έδειξε να "ξυπνάει" και αφού προηγήθηκε στο τέλος της τρίτης περιόδου, ένα λεπτό αργότερα έκανε το 64-68 με καλάθι του Δορκοφίκη. Το Μαρούσι όμως με τρίποντο του Νικολάϊδη δύο λεπτά πριν από την λήξη έκανε το 80-86 αλλά η ομάδα του Στέργιου Κουφού ήταν πιο ψύχραιμη και πήρε τελικά τη νίκη.

Κρίστμας και Ράιτ ήταν οι κορυφαίοι για τον ΑΓΟΡ σε ακόμη ένα παιχνίδι πετυχαίνοντας έκαστος από 21 πόντους, ενώ καθοριστική ήταν και η συμβολή του Κούμουλου με 12 πόντους και 4 τρίποντα. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Ακεψιμαϊδης με 18 πόντους και 2 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 20-28, 44-41, 62-63, 80-92

Μαρούσι (Λινάρδος): Σακελλαρίου 15 (1), Δεμερτζής 16, Νικολαϊδης 13 (3), Ακεψιμαϊδης 18 (2), Κανονίδης 15 (2), Τσόντζος 1, Μανταλβάνος, Καλογιαννίδης, Αγραβάνης 2.

ΑΓΟΡ (Κουφός): Κρίστμας 21 (2), Κούμουλος 12 (4), Παπανικολάου, Ράιτ 21, Τσόχλας 12 (2), Καλλινικίδης, Δορκοφίκης 15, Λάτοβιτς, Πέτγουεϊ 8 (1), Δέδας 3 (1), Κατσαρές.