Επιβλητική εμφάνιση πραγματοποίησε στην Επανομή η Καλλιθέα επικρατώντας με το ευρύ 5-0 της τοπικής Αναγέννησης, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Football League (αν υπολογιστεί ότι ο Πλατανιάς θα πάρει στα χαρτιά το ματς με το Διαγόρα).

Το ημίχρονο τελείωσε με 0-3 με το αυτογκόλ του Πεχλιβανίδη στο 13' και τα γκολ των Σταύρου (29') και Ντιαλό (40'). 

Στο 88' ο Ντιαλό και πάλι σκόραρε για το 0-4, για να βάλει το... κερασάκι στην τούρτα ο Ματσούκας στο 90'.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 32' με δέκα παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης του Γκέσιου, για χτύπημα εκτός φάσης στον Ηρακλή, ενώ στο 70' ο Δεινόπαππας αστόχησε σε πέναλτι. 

Αν. Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Παγώνης, Πεχλιβανίδης, Κουρδάκης (52' Τράκις), Καρλάο, Καραμανλής, Ασλανίδης, Ναλμπάντης (39' Δεινόπαπας), Γεωργίου (46' Κάτσε), Καραγιάννης, Γκέσιος.

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος (69' Φαρινόλα), Αρκούδας, Κουτρουμπής, Ηρακλής, Ρουσάκης, Κατσίκης (84' Ματσούκας), Ντιαλό, Πρίπου (7' λ.τ Φουντουκίδης), Μουσταφίδης.

ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Ζήλος (Λάρισας)
ΒΟΗΘΟΙ: Σίπκας (Πέλλας), Κελαζόγλου (Χαλκιδικής)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μιχαλόπουλος, Ντιαλό, Φουντουκίδης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 32' Γκέσιος

Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Πανθρακικός 2-2
(55' Κυζιρίδης, 82' Τζεβελέκης-22' Βαγγελόπουλος, 29' Mίνγκας)

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου
ΑΕΛ Καλλονής-Παναχαϊκή  0-1
(11' Ατματζίδης)

Πανσερραϊκός-Βύζας Μεγάρων 1-1
(50' Γκούρτσας-84' Φαρούκ)

Ηρακλής Ψαχνών-Βέροια 0-1
(85' Καλί)

Φωκικός-Πιερικός 0-2
(15' Ρούσεφ, 20' Κουτσοσπύρος)

Αγροτικός Αστέρας-ΑΕΛ 1-0
(78' Καρακατσάνης)

Θρασύβουλος-Εθνικός Αστέρας 5-0
(39', 90' Βλάχος, 53', 92' Ντακόλ, 55' Καρράς)

Διαγόρας-Πλατανιάς δεν έγινε αναμένεται η νίκη στα χαρτιά για τη χανιώτικη ομάδα

Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου
Αναγέννηση Επανομής-Καλλιθέα 0-5
(13' αυτ. Πεχλιβάνης, 29' Σταύρου, 40' και 88' Ντιαλό, 90' Ματσούκας)

Η βαθμολογία
1. Βέροια 35

2. Πλατανιάς* 34

3. Πανθρακικός 33

4. Πιερικός 25

-.Καλλιθέα 25

6. Αναγέννηση Επανομής 24

7. Αναγέννηση Γιαννιτσών 23

8. ΑΕΛ 22

-. Παναχαϊκή (-5) 22

-. Πανσερραϊκός 22

11. ΑΕΛ Καλλονής 19

12. Αγροτικός Αστέρας 17

13. Εθνικός Αστέρας (-3) 16

14. Βύζας Μεγάρων 16

15. Ηρακλής Ψαχνών 14

16. Φωκικός 14

17. Θρασύβουλος 14

18. Διαγόρας (-2) 3

Η επόμενη αγωνιστική (17η)
Παναχαϊκή-Βύζας Μεγάρων

Πλατανιάς-ΑΕΛ Καλλονής

Βέροια-Πανσερραϊκός

Πανθρακικός-Διαγόρας

Πιερικός-Ηρακλής Ψαχνών

Καλλιθέα-Αναγέννηση Γιαννιτσών

ΑΕΛ-Φωκικός

Θρασύβουλος-Αναγέννηση Επανομής

Εθνικός Αστέρας-Αγροτικός Αστέρας



Λευτέρης Αντωνακάκης