Πέρα από το πρωτάθλημα Προπαίδων, για το οποίο σας ενημερώσαμε την Τρίτη (28/2), το περασμένο Σάββατο (25/2) υπήρχε δράση και στις υπόλοιπες κατηγορίες των πρωταθλημάτων υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Στα Τζούνιορ Α' η Ακαδημία Νέας Κυδωνίας κέρδισε για 2η φορά φέτος τη Δόξα, η οποία όμως έχει ήδη εξασφαλίσει τον τίτλο στην κατηγορία αυτή κι ενώ απομένει ακόμα μία αγωνιστική.

Σε Τζούνιορ Β' και Προτζούνιορ η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας συνεχίζει την επέλαση της, έχοντας μόνο νίκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

13η αγωνιστική
Τζούνιορ Α’
Α.Ο. Χανιά-Νέοι Χανίων 1-6
Δόξα-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 1-3
Ιωνία 2000-Πανακρωτηριακός 8-0
Πλατανιάς-Ποσειδών Τσικ. 2-0

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
1.Δόξα 33 (69-12)
2.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 29 (56-13)
3.Πλατανιάς (-2) 22 (48-37)
4.Ιωνία 2000 21 (36-27)
5.Ποσειδών Τσικαλαριών 20 (47-25)
-.Νέοι Χανίων 20 (34-22)
7.Α.Ο. Χανιά (-2) 4 (10-71)
8.Πανακρωτηριακός (-4) -4 (6-99)

Η επόμενη αγωνιστική (14η-τελευταία)
Σάββατο 3 Μαρτίου
10.00
Α.Ο. Χανιά-Δόξα στους Αγ. Αποστόλους
Ποσειδών Τσικ.-Πανακρωτηριακός στο Αρένα
11.00 Νέοι Χανίων-Πλατανιάς στους Αγ. Αποστόλους
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Ιωνία στο Αρένα

Τζούνιορ Β’
Κρ. Αστέρας-Ιδομενέας 3-5
Ιδομενέας 2008-Μινώταυρος 1-0
Α.Π. Σούδας-ΙΝΚΑ 4-2
Σπάθα-Κισαμικός 5-3
Ίκαρος Τ.-Ηρακλής Νερ. 2-2
Ρεπό: Φωστήρας

Η βαθμολογία (σε 13 αγωνιστικές)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 36 (75-17)
2.Ιδομενέας 26 (46-32)
3.ΙΝΚΑ 24 (39-17)
4.Ηρακλής Νεροκούρου 18 (27-30)
5. Ιδομενέας 2008 17 (32-28)
-. Μινώταυρος* 17 (27-14)
7.Ίκαρος Ταυρωνίτη (-2) 12 (32-36)
8.Κισαμικός (-2) 10 (32-39)
9.Κρητικός Αστέρας 9 (25-54)
-.Σπάθα (-4) 9 (25-46)
11.Φωστήρας* 0 (8-56)

(*) Οι ομάδες έχουν κάνει ρεπό στο β’ γύρο

Η επόμενη αγωνιστική (14η)
Σάββατο 3 Μαρτίου
09.00
Ιδομενέας-Ηρακλής Νερ. στους Αγ. Αποστόλους
Μινώταυρος-Φωστήρας στο Αρένα
Σπάθα-Ιδομενέας 2008 στον Ταυρωνίτη
10.00 Κισαμικός-Κρ. Αστέρας στον Ταυρωνίτη
11.00 ΙΝΚΑ-Ίκαρος Ταυρ. στον Ταυρωνίτη
Ρεπό: Α.Π. Σούδας

Προτζούνιορ
Μινώταυρος-Ιδομενέας 2008 1-7
Α.Ο. Χανιά-Δόξα 4-0
ΙΝΚΑ-Α.Π. Σούδας 1-9
Νέοι Χανίων-Ιωνία 2000 6-7
Πανακρωτηριακός-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 1-1

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 39 (84-12)
2.Ιδομενέας 2008 34 (88-17)
3.Μινώταυρος 25 (48-32)
-.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 25 (43-30)
5.Α.Ο. Χανιά 24 (49-42)
6.Πανακρωτηριακός (-2) 14 (30-40)
7.Ιωνία 2000 12 (37-55)
8.ΙΝΚΑ 9 (24-67)
9.Δόξα (-4) 2 (18-71)
10.Νέοι Χανίων (-2) 1 (25-80)

Η επόμενη αγωνιστική (14η)
Σάββατο 3 Μαρτίου
10.00
Δόξα-ΙΝΚΑ στο Calcetto
Α.Ο. Χανιά-Νέοι Χανίων στο Fair Play
11.00 Ιδομενέας 2008-Πανακρωτηριακός στο Calcetto
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Α.Π. Σούδας στο Fair Play
12.00 Ιωνία 2000-Μινώταυρος στο Calcetto


Λευτέρης Αντωνακάκης