Τους αθλητές, τις αθλήτριες καθώς και τους προπονητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων για τις επιτυχίες που σημείωσαν την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο, θα βραβεύσει η Αντιπεριφέρεια Χανίων.Η εκδήλωση είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί την Τετάρτη 7 Μαρτίου και ώρα 19.00 στο Πνευματικό Κέντρο.

Αναλυτικά, τα τμήματα και οι αθλητές του Ν.Ο. Χανίων που θα δεχθούν αυτές τις τιμητικές διακρίσεις από την Αντιπεριφέρεια, είναι οι εξής:

Α) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1) ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ ΑΝΝΑ
4η Νίκη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 50μ. Πεταλούδα Πανελλήνιο ρεκόρ  και όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, 2 1ες  στο Πανελλήνιο Κατηγοριών και 2 2ες στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ
2) ΛΑΜΠΑΡΔΑΚΗ ΡΟΖΑΝΑ
Δύο 1ες Νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης στα 100μ. Ύπτιο, 200μ. Ύπτιο

3) ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3η Νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 4Χ200

1η ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ
1. ΚΑΣΙΩΤΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1 πρώτη νίκη
2. ΛΕΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 5 πρώτες νίκες
3. ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 6 πρώτες νίκες
4. ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 4 πρώτες νίκες
5. ΤΖΟΥΓΚΡΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 4 πρώτες νίκες
6. ΛΕΔΑΚΗΣ ΣΗΦΗΣ 5 πρώτες νίκες
7. ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 3 πρώτες νίκες
8. ΠΛΟΚΑΜΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 3 πρώτες νίκες
9. ΠΕΤΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 2 πρώτες νίκες
10. ΖΓΚΟΥΡΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ 2 πρώτες νίκες
11. ΠΕΤΡΑΚΗ ΧΡΥΣΑ 3 πρώτες νίκες
12. ΧΑΤΖΗΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2 πρώτες νίκες
13. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3 πρώτες νίκες
14. ΓΕΩΡΓΑΚΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ 1 πρώτη νίκη
15. ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3 πρώτες νίκες
16. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 3 πρώτες νίκες
17. ΜΑΡΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1 πρώτη νίκη
18. ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 3 πρώτες νίκες
19. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΒΑΣΩ 1 πρώτη νίκη
20. ΚΑΛΟΡΜΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 1 πρώτη νίκη

Προπονητές:
ΤΖΙΛΙΒΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΚΟΥΜΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Β) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

1. ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 3η Παγκόσμια Νίκη στο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Υδατοσφαίρισης
2. ΣΟΛΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 3η Παγκόσμια νίκη στο πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Υδατοσφαίρισης, 4 Πανευρωπαϊκή Εφήβων και 1η στο Πρωτάθλημα Α2 Ανδρών
3. ΦΑΡΜΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1η Πανευρωπαϊκή νίκη στο πρωτάθλημα Νεανίδων Υδατοσφαίρισης και 2η στο Πρωτάθλημα Β’ Γυναικών
4. ΦΩΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4η Πανευρωπαϊκή νίκη στο πρωτάθλημα Εφήβων Υδατοσφαίρισης, 1η στο πρωτάθλημα Α2 Ανδρών και 2η στο Πανελλήνιο Εφήβων

1η ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ
1. ΛΕΒΕΝΤΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
2. ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
3. ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ
4. ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
5. ΜΠΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
7. ΦΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8. ΒΛΑΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
9. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
10. ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
11. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
12. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και 2η Εφήβων
13. ΛΕΙΨΑΚΗΣ ΣΕΠΜΠΑΣΤΙΑΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και 2η Εφήβων
14. ΜΑΖΟΚΟΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ και 2η Εφήβων
15. ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ και 2η Εφήβων

2η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
17. ΚΕΡΑΜΕΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
18. ΚΟΥΜΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
19. ΜΑΡΝΕΛΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ
20. ΗΛΙΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
21. ΚΟΚΟΝΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ
22. ΣΟΛΟΓΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
23. ΒΙΣΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
24. ΜΠΙΤΣΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
25. ΣΚΟΥΜΠΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
26. ΚΟΡΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
27. ΒΟΥΝΤΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ
28. ΜΥΓΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1. ΜΑΝΩΛΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
2. ΒΡΟΝΤΑΚΗ ΕΛΛΗ
3. ΓΚΕΚΑ ΟΛΓΑ
4. ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
5. ΜΗΤΡΑΚΗ ΕΥΛΑΜΠΙΑ
6. ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
7. ΕΥΦΡΑΜΙΔΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ
8. ΜΠΕΜΠΛΙΔΑΚΗ ΚΑΡΟΛΙΝΑ
9. ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ
10. ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗ ΑΓΤΕΛΙΚΗ
11. ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
12. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

Προπονητές
ΒΛΑΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΟΥΒΑΡΙΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΖΑΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

Γ) ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1. ΜΑΖΟΚΟΠΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 2η Νίκη στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης COMBO, 3η Νίκη στο Μεσογειακό και 3η Πανελλήνια νίκη στο Κορασίδων Α’ και ομαδικό στο COMBO
2. ΓΚΕΟΡΓΚΙΕΒΑ ΓΙΑΝΝΑ 2η Πανελλήνια Νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο Ντουέτο και δύο 3ες Πανελλήνιες νίκες στο Σόλο και COMBO
3. ΑΜΠΕΛΑ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ 2η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο Ντουέτο και 3η Πανελλήνια στο COMBO
4. ΜΠΙΖΙΚ ΙΟΥΛΙΑ 3η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο COMBO
5. ΣΚΑΡΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 3η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο COMBO
6. ΔΟΥΛΑΒΕΡΗ ΑΡΙΑΔΝΗ  3η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο COMBO
7. ΤΣΙΑΟΥΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 3η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο COMBO
8. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 3η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Α’ στο COMBO
9. ΠΑΠΑΔΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO και 3η στο Ντουέτο
10. ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ – ΕΛΕΝΗ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO και 3η στο Ντουέτο
11. ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO
12. ΜΑΛΙΝΔΡΕΤΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO
13. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO
14. ΚΟΤΣΑΡΗ ΑΡΓΥΡΗ – ΜΑΡΙΑ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό,  COMBO
15. ΚΟΥΡΓΙΑΝΤΑΚΗ ΟΛΓΑ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO
16. ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΝΕΦΕΛΗ Δύο 2ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό, COMBO
17. ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗ ΕΡΑΣΜΙΑ 2η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ στο Ομαδικό
18. ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2η Πανελλήνια Νίκη στο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ COMBO

Προπονήτριες
ΜΠΙΛΙΑΝΑ ΓΚΕΟΡΓΚΙΕΒΑ
ΜΗΛΙΑΔΗ ΚΩΝ/ΝΑ
ΜΠΟΤΩΝΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ

Δ) ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

1. ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2 3ες και 15η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης, 1 πρώτη και δεύτερες Πανελλήνιες νίκες.
2. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 3 2ες Πανευρωπαϊκές νίκες στο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων και 3 Πανελλήνια ρεκόρ, 2 πρώτες, 4 δεύτερες και 1 Τρίτη Πανελλήνια νίκη στο ΟΠΕΝ και κατηγοριών
3. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 1η και 3η Πανευρωπαϊκή νίκη στο Πρωτάθλημα Νεανίδων Τεχνικής Κολύμβησης, 1 1η Πανελλήνια 3 2ες νίκες
4. ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2η Νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ Τεχνικής Κολύμβησης
5. ΜΑΛΑΜΑΔΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 1η Πανελλήνια και 3η νίκη στο Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ Τεχνικής Κολύμβησης
6. ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 1η Πανελλήνια νίκη στο Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ και 2η και 2 3ες στο Πανελλήνιο Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
7. ΒΕΡΝΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1η Πανελλήνια νίκη στο ΟΠΕΝ Τεχνικής Κολύμβησης και 3η στο Κατηγοριών
8. ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΗ ΔΑΜΑΣΚΗΝΗ 2 1ες, 2η και 3η Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης
9. ΑΡΧΑΓΓΕΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 1η Πανελλήνια νίκη στο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης
10. ΗΛΙΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1η, 2η και 3η Πανελλήνια νίκη στο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης
11. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 3 2ες Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
12. ΨΑΡΟΥΔΑΚΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ Δύο 2ες Πανελλήνιες και Τέσσερις 3ες νίκες στο Πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
13. ΜΑΝΤΑ ΜΑΡΙΑ 2 2ες Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
14. ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 2 2ες Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
15. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΕΛΕΝΗ 2 2ες και 1 3η Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
16. ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2η και 2 3ες Πανελλήνιες νίκες στο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κατηγοριών
17. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2η και 2 3ες Πανελλήνιες νίκες στο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κατηγοριών
18. ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 3 3ες Πανελλήνιες Νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
19. ΣΑΛΕΒΟΥΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  2 3ες Πανελλήνιες Νίκες στο Πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
20. ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 2 3ες Πανελλήνιες Νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
21. ΜΗΝΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2 3ες Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
22. ΤΑΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  2 3ες Πανελλήνιες νίκες στο πρωτάθλημα Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης
23. ΛΕΝΤΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3η Πανελλήνια νίκη στο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κατηγοριών

Προπονητές
ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΒΕΡΝΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Ε) ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΣΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΣΧΟΙΝΙΑ
1η θέση: Ζωή Δημητρουλάκη - Κ4 κορασίδων 500μ. & 3 2ες νίκες
1η θέση: Ευαγγελία Σηφάκη - Κ4 κορασίδων 500μ. & 3 2ες νίκες
1η θέση: Ευσταθια Βεργανελάκη -  Κ4 κορασίδων 500μ. & 2 3ες νίκες
1η θέση: Σοφία Στάθη - Κ4 κορασίδων 500μ. & 3η νίκη
1η θέση: Αντωνία Μπερτσουλάκη -  Κ2 Παγκορασίδων 1000μ. 2 1ες νίκες
1η θέση: Κλειώ Σηφάκη - Κ2 Παγκορασίδων 1000μ. 2  1ες & 2η νίκη
1η θέση: Φραντζέσκα Ροκάκη  -  Κ4 Παγκορασίδων 500μ. & 3η νίκη
1η θέση: Αντωνία Ζουλάκη - Κ4 Παγκορασίδων 500μ. & 3η νίκη
1η θέση: Ελένη Γλεντουσάκη - Κ4 Παγκορασίδων 500μ.
1η θέση: Ολυμπία Τζανακοπούλου - Κ4 Παγκορασίδων 500μ.
2η θέση: Αναστάσιος Αναγνωστόπουλος - Κ1 ανδρών 500μ. 2 2ες & 2 3ες
2η θέση: Δημήτριος Μαρουλής -  Κ2 εφήβων 500μ. & 3 τρίτες
2η θέση: Εμμανουηλ Κολτσάκης -  Κ2 εφήβων 500μ. 2 2ες & 3 3ες νίκες
2η θέση: Κων/να Σαράντου Κ1 νεανίδων 1000μ. 5 2ες
2η θέση: Ελένη Αλειφέρη - Κ2 νεανίδων 1000μ. 4 2ες, 1 τρίτη
2η θέση: Γεωργία  Γέρου -  Κ4 νεανίδων 500μ. 3 2ες
2η θέση: Μιχάλης Τζουγκαράκης - Κ4 εφήβων 200μ. & 3η
2η θέση: Σάββας Τζανάκης - Κ4 εφήβων 200μ. & 3η
2η θέση: Εφραίμ Παντελάκης - Κ4 Παμπαίδων 1000μ. 2 2ες
2η θέση: Παναγιώτης Κοντάκος - Κ4 Παμπαίδων 1000μ. 2 2ες
2η θέση: Γιάννης Γενεράκης - Κ4 Παμπαίδων 1000μ. 2 2ες
2η θέση: Κώστας Αγγελάκης - Κ4 Παμπαίδων 1000μ. 2 2ες
3η θέση: Σοφία Βεναρδάτου - Κ2 νεανίδων 200μ. 3 3ες
3η θέση: Πηνελόπη Βεναρδάτου - Κ2 κορασίδων 500μ. 2 3 ες
3η θέση: Όλγα Κουτσοποδιώτη - Κ4 νεανίδων 500μ.
3η θέση: Ιωαννης Μπερτσουλάκης - Κ4 εφήβων 500μ. 3 3ες

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης
Παίδων αρχαρίων  / Κορασίδων αρχαρίων στο Μεσολόγγι
• 1η θέση: Ελευθερία Παπασταματάκη - Κ4 Κορασίδων αρχάριες 500μ. 2 1ες
• 1η θέση: Μαργαρίτα Καρακατσάνη - Κ4 Κορασίδων αρχάριες 500μ. 2 1ες
• 1η θέση: Ελισάβετ Γενεράκη  - Κ4 Κορασίδων αρχάριες 500μ.
• 1η θέση: Μαγδαληνή Τζανακοπούλου - Κορασίδων αρχάριες 500μ.
• 1η θέση: Αντώνης Μαρκαντωνάκης  - Κ2 Παίδων αρχάριοι 1000μ. 2 1ες
• 1η θέση: Τάσος Μελεμένης - Κ2 Παίδων αρχάριοι 1000μ.
• 1η θέση: Παναγιώτης Μαρκαντωνάκης  -  Κ4 Παίδων αρχάριοι 500μ. 2 1ες
• 1η θέση: Γιάννης Κουτσοποδιώτης -  Κ4 Παίδων αρχάριοι 500μ. 2 1ες
• 1η θέση: Γιάννης Τζανακόπουλος - Κ4 Παίδων αρχάριοι 500μ. & 2η

Προπονητές
ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ
ΠΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΜΑΝΩΛΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΤ) ΤΕΑ (Τμήμα Ειδικής Άθλησης)
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SPECIAL OLYMPICS
1. ΜΠΙΤΣΑΞΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 1η νίκη 50 ΥΠΤΙΟ
2. ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 1η νίκη 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
3. ΡΑΙΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1η νίκη 25 ΥΠΤΙΟ
4. ΚΟΡΚΙΔΗ ΜΙΧΑΕΛΑ 1η νίκη 4Χ25 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
5. ΓΑΡΟΦΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3η νίκη 25 ΥΠΤΙΟ
6. ΦΑΡΑΝΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 3η νίκη 25 ΥΠΤΙΟ

Προπονητές
ΝΙΚΟΛΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (επικεφαλής προπονητής στην ομάδα κολύμβησης του Ν.Ο.Χ. και των Special Olympics που έγιναν στην Αθήνα 26/6-4/7/2011 με την συμμετοχή 690 αθλητών από 101 χώρες και η εθνική ομάδα κολύμβησης κατέκτησε 43 μετάλλια)
ΓΚΕΟΡΓΚΙΕΒΑ ΜΠΙΛΙΑΝΑ
ΦΟΡΣΟΥΦ ΛΙΛΙΑΝ
ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΦΡΑΓΚΕΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

Ζ) ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑΣ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Διεθνές Ιστιοπλοϊκό Ράλλυ Αιγαίου)
Σκάφος ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΣ 1η Νίκη στην κατάταξη της κατηγορίας του και 1η στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανοικτής Θάλασσας στην κατηγορία του
Κυβερνήτης: Κων/νος Μανιουδάκης
Πλήρωμα: Αρ. Κοτόπουλος, Δημήτρης Γαγάρας, Ελ. Αμοιραλής, Χαρ. Λίβας, Αγ. Ζαρίμπας

Σκάφος ΑΛΜΥΡΑ 1η Νίκη στην Γενική κατάταξη της κατηγορίας του
Κυβερνήτης: Δημήτριος Ναναδάκης
Πλήρωμα: Γ. Αλιφιεράκης, Χρ. Πατεράκης, Νικ. Βαρδάκης, Στ. Αγοραστάκης


nox.gr