Ο Χανιώτης αθλητής Παπαδερός Αλέξανδρος του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES αναδείχθηκε νικητής στο χρονόμετρο που διεξήχθη την Τρίτη (6/3) στην Νέα Εθνική οδό των Χανίων (Γαλατάς – Σούδα – Γαλατάς) με διοργανωτή την ομάδα του και με χρόνο 27:48.

Οι αθλητές δεν είχαν ως αντίπαλο μόνο το χρονόμετρο αλλά και τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν, δυνατός αέρας και χαμηλή θερμοκρασία, κατά την διάρκεια του αγώνα, 2ος ακολούθησε ο Πολυδωρόπουλος Δημήτρης της SP Tableware με μόλις 3΄΄ διαφορά και 3ος ο Χαιδεμενάκης Δημήτρης του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES.

Στους έφηβους η ομάδα της Σούδας κέρδισε τις τρεις πρώτες θέσεις με τους Φαραντάκη Στέλιο (1ος), Χαιρετάκη Βασίλη (2ος) και Καραμπινάκη Παναγιώτη (3ος).

Στην κατηγορία Παίδων νικητής ήταν ο Καλαιτζάκης Κώστας του ΤΑΛΩ ANEK LINES , με 2ο τον συναθλητή του Καλιβρετάκη Δημήτρη και 3ο τον Καλαθάκη Γιώργο της Σούδας.

Στους μάστερ νικητής ήταν ο Παπαδημητράκης Σταύρος του Κάστρο, με 2ο τον Ζαχαρίου Παναγιώτη της Σούδας και 3ο τον Λιονάκη Χάρη του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES. Ο ΤΑΛΩΣ ευχαριστεί θερμά τα παιδιά του ΠΕΣ Νεα Φιλαδέλφεια και της SP Tableware που ταξίδεψαν από την Αθήνα για συμμετάσχουν στους αγώνες. 

O ΤΑΛΩΣ ευχαριστεί θερμά τον χρυσό χορηγό ΑΝΕΚ LINES, τον κύριο χορηγό ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ και τους χορηγούς, την IDEAL bikes, το ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΙΟ, το MINOA PALACE resort and spa και το Μικρό Καφενείο. 


Τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες: 
Άνδρες: 
1 ΠΑΠΑΔΕΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΑΛΩΣ 27.48 
2 ΠΟΛΥΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΡΟΝΟΣ 27.51 
3 ΧΑΪΔΕΜΕΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΛΩΣ 28.00 
4 ΔΡΑΚΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑΛΩΣ 29.22 
5 ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΣΑ ΑΣΤΕΡΑΣ 29.55 
6 ΚΑΛΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΠΕΣΑ ΑΣΤΕΡΑΣ 30.10 
7 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΟΥΔΑ 31.32 
8 ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΟΥΔΑ 31.57 
9 ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΣΝ.ΦΙΛΑΔΕΛΦΙΑ 33.06 
10 ΗΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΡΟ 33.36 
11 ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΤΑΛΩΣ 33.429 
12 ΚΟΝΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΕΣΝ.ΦΙΛΑΔΕΛΦΙΑ 34.28 
13 ΑΓΡΙΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΟΥΔΑ 35.18
14 ΜΠΙΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΑΛΩΣ 37.00

Έφηβοι: 
1 ΦΑΡΑΝΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΟΥΔΑ 29.06 
2 ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΟΥΔΑ 29.36 
3 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΥΔΑ 30.20 
4 ΚΟΡΤΣΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΑΛΩΣ 31.34 
5 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΔΩΝ 32.49 
6 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΛΩΣ 32.50 
7 ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΦΙΛΗΜΩΝΑΣ ΣΟΥΔΑ 32.52 
8 ΔΕΤΟΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΛΩΣ 32.55 
9 ΚΑΚΑΒΕΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑΛΩΣ 32.57 
10 ΤΖΟΥΓΚΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΑΛΩΣ 34.02 
11 ΒΛΑΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΥΔΩΝ 37.44

Παίδες: 
1 ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΤΑΛΩΣ 33.20 
2 ΚΑΛΙΒΡΕΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΛΩΣ 34.15 
3 ΚΑΛΑΘΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΟΥΔΑ 35.14 
4 ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΔΩΝ 35.56 
5 ΦΡΑΓΚΕΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΥΔΩΝ 36.58 
6 ΚΟΥΒΑΡΙΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΑΛΩΣ 37.19 
7 ΚΟΥΤΡΑΣ ΟΡΦΕΑΣ ΚΥΔΩΝ 38.29

Γυναίκες-Νεάνιδες: 
1 ΧΑΤΖΑΚΗ ΓΙΟΛΑΝΤΑ ΤΑΛΩΣ 35.59 
2 ΤΖΟΜΠΑΝΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΑΛΩΣ 37.55 
3 ΚΑΜΙΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΜΙΝΟΑΝ CAMP 39.31 
4 ΜΑΤΣΑΓΚΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΑΛΩΣ 39.36 

Μάστερ: 
1 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΣΤΡΟ ΜΑΣΤΕΡ Α 28.23 
2 ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Γ 29.42 
3 ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Α 30.10 
4 ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Β 31.30 
5 ΨΑΡΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Α 31.37 
6 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Β 31.38 
7 ΑΝΕΣΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Γ 31.47 
8 ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Β 31.538 
9 ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΥΔΩΝ ΜΑΣΤΕΡ Β 31.539 
10 ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Α 32.15 
11 ΜΕΝΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Β 32.23 
12 ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Α 32.46 
13 ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Α 32.48 
14 ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ 33.35 
15 ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΑΛΩΣ MΑΣΤΕΡ Β 33.420 
16 ΤΖΟΥΓΚΑΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Β 33.47 
17 ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΣ ΠΕΣΝ.ΦΙΛΑΔΕΛΦΙΑ ΜΑΣΤΕΡ Α 34.15 
18 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΛΩΣ ΟΠΕΝ Α 34.20 
19 ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΚΥΔΩΝ ΜΑΣΤΕΡ Α 34.22 
20 ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Β 34.56 
21 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Α 35.12 
22 ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΥΔΩΝ ΜΑΣΤΕΡ Α 35.19 
23 ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Β 36.34 
24 ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Β 36.44 
25 ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΑΛΩΣ ΜΑΣΤΕΡ Β 37.23 
26 ΩΡΟΛΟΓΙΔΗΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΣΟΥΔΑ ΜΑΣΤΕΡ Β 46.19

Όπεν: 
1 ΤΣΕΠΕΤΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΟΠΕΝ Α 29.52 
2 ΚΑΠΝΙΣΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΠΕΝ Α 33.40 
3 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΠΕΝ Α 34.20 
4 ΜΑΚΡΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΠΕΝ Β 39.21 
5 ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΟΠΕΝ Α 39.30 
6 ΤΟΡΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΟΠΕΝ Β 40.13 
7 ΠΕΤΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΠΕΝ Γ 43.19 

ΑμΕΑ: 
ΜΠΑΡΛΑΣ ΚΟΥΜΠΕΝΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ AEGEAN AMEA 31.42 
ΜΑΝΑΤΑΚΗΣ ΚΟΥΜΠΕΝΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ AEGEAN ΑΜΕΑ 31.43



talosteam.gr