Ανακοινώθηκαν την Πέμπτη το μεσημέρι από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 24ης αγωνιστικής το Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Super League.

Ο Γεράσιμος Ντίτσιος από την Πρέβεζα θα είναι ο διαιτητής στον αγώνα του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο για την 24η αγωνιστική της Super League, ενώ στην αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον Εργοτέλη, διαιτητής ορίσθηκε ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης από τη Μακεδονία.

Ο Ηρακλειώτης Μιχάλης Κουκουλάκης θα διευθύνει την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό στο Ολυμπιακό Στάδιο, ενώ ο Θανάσης Γιάχος θα είναι ο «άρχων» στο Ολυμπιακός-Άρης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 24ης αγωνιστικής της Super League:

Σάββατο 10 Μαρτίου

17:15 ΟΦΗ-Πανιώνιος
Διαιτητής: Γεράσιμος Ντίτσος (Πρέβεζας)
Επόπτες: Νίκος Δημόπουλος (Μακεδονίας), Χρήστος Μαγιάνης (Άρτας)
4ος διαιτητής: Στέφανος Μαντάκης (Ημαθίας)

17:15 Ατρόμητος-Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Επόπτες: Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών) Χασάν Κούλα (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Απόστολος Αμπάρκιωλης (Μακεδονίας)

19:30 ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Επόπτες: Σπύρος Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Χρυσούλα Κουρομπίλια (Καρδίτσας)
4ος διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου)

Κυριακή 11 Μαρτίου


15:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Διαιτητής: Γιάννης Δελφάκης (Αρκαδίας)
Επόπτες: Αντώνης Καρατζίκας (Αθηνών), Δήμος Αναστόπουλος (Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας)

15:00 Κέρκυρα-Ξάνθη
Διαιτητής: Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών)
Επόπτες: Μιχάλης Καρσιώτης (Κορινθίας), Κωνσταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας)
4ος διαιτητής: Νίκος Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

17:15 Ολυμπιακός-Άρης
Διαιτητής: Θανάσης Γιάχος (Χίου)
Επόπτες: Γιώργος Γεωργιάδης (Κοζάνης), Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)

17:15 Παναιτωλικός-Εργοτέλης
Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Επόπτες: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά)

19:30 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Μιχάλης Κουκουλάκης (Ηρακλείου)
Επόπτες: Γρηγόρης Πάνου (Αιτ/νίας), Δημήτρης Γούκος (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας)