Μόνο μια εκκρεμότητα έμεινε μετά και τους δεύτερους αγώνες της α’ φάσης των πλέι-οφ της ΕΚΑΣΚ. Στο Ρέθυμνο η Ακαδημία νίκησε την Αναγέννηση και έτσι θα ξεκαθαρίσουν τους λογαριασμούς, στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι.

Οι ομάδες που πέρασαν στην επόμενη φάση είναι : Ιεράπετρα-Ανδρογέας-Ηρόδοτος-Φιλαθλητικός και Κύδων Χανίων.

 Τα αποτελέσματα:

ΧΑΝΔΑΚΑΣ  -  ΗΡΟΔΟΤΟΣ   57-68  (0-2)

 ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ  - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 35-64  (0-2)

 ΔΕΙΛΙΝΟ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ  70-74   (0-2)

 Α.Ο.ΚΥΔΩΝ - ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ  61-54  (2-0)

 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  69-67  (1-1)

 ΜΕΣΣΑΡΑ - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ  51-63  (0-2)

 

Χάνδακας-Ηρόδοτος  57-68

Δεκάλεπτα: 16-22, 28-37 (ημίχ.), 39-55, 57-68.

ΧΑΝΔΑΚΑΣ (Π. Χατζηδάκης): Μπορμπαντωνάκης 2, Λυκάκης 3 (1), Μαμάκας 4, Χρυσικός 4, Φαλελάκης 5, Μήτσης 20 (1), Τζήμας 13, Χελιδόνης 6.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Γ. Κόκκινος): Νίχλος 4, Μαϊστρέλης Ν. 4, Μαϊστρέλης Β. 15 (2), Χαραλαμπάκης, Αλεβιζάκης, Κάλφας,  Κουκιάλι 8, Σταματάκης 13, Φραγκιαδάκης 5 (1), Βακιντής 6, Αποστολίδης 13 (1).

 Ακαδημία Ρ. - Αναγέννηση Α. 69-67

Δεκάλεπτα: 23-18, 20-16 (ημιχ) 6-11, 20-22

Ακαδημία Ρ. (Σταθόπουλος Γ.) : Κουζινός, Καρπουζάκης, Νύκταρης 5 (1), Παπαθανασίου 5, Χρυσουλάκης 18, Οικονομίδης, Σταμούλης 23 (3), Νταλιάνης 14, Σταυρουλάκης 4.

Αναγέννηση Α.(Μαραγκάκης Μ.) : Σεμπεκόπουλος 2, Κριθινάκης 8, Ψαθάκης, Γιαβρίδης, Κοκκιάδης, Χανιαλάκης 2, Τζάνης 11, Σηφάκης 9 (1), Αλαγιάννης 11,  Χατζής 24.

Χερρονάσιος - Φιλαθλητικός 35-64

Δεκάλεπτα: 08-12, 12-25(ημιχ) 12-11, 3-16

Χερρονάσιος (Κουτρούλης Κ.) : Κοκκινάκης 6, Συντιχάκης Μιλτ. 6, Λυδάκης, Κρεμμασμένος 6, Τσιγαρίδας 2, Καλιακάκης, Σκουλούδης 2, Ντουμπάκης 2, Καρατζάνης 11.

Φιλαθλητικός (Πινακουλάκης Α.) : Φασουλάκης 6, Κουμιανάκης 10, Ντζούρας 1, Δοξαστάκης 7, Μαυράκης 2, Σιαφαρίκας 7, Οικονόμου 8, Νησωτάκης 9, Βαρνάβας 6, Παπασταματάκης 2, Καμπουράκης 6.

 Κύδων-Σητειακός  61-54

Δεκάλεπτα: 8-14, 24-34 (ημίχ.), 45-44, 61-54.

 ΚΥΔΩΝ (Ηλιάκης Γ.): Κατσιγαράκης, Σεβαστόπουλος 3 (1), Θεοδωράκης 6, Λεκάκος Θ. 38 (5), Πιπεράκης, Μπαγάκης, Ρούτσης 2, Μανίγκοτιτς 2, Λιονάκης 10, Μπερτίδης, Μανουσάκης, Κοντογιάννης.

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ( Καρκανάκης Σ.): Παπαδάκης, Δράκος 12 (1), Πορταράκης,  Κοκολάκης 1, Αρβανίτης, Ρουστένι 23 (4), Μαστοράκης, Περακάκης 5, Μάμαλης 3, Τουλουπάκης 10.

 Μεσαρά-Ιεράπετρα  51-63

Δεκάλεπτα: 3-23, 16-35 (ημίχ.), 30-45, 51-63.

 ΜΕΣΑΡΑ (Κυδωνάκης Γ.): Ταβερναράκης 4, Ρηγάκης, Κουκουλάκης 2, Καλαϊτζάκης 5, Δαριβιανάκης Δ. 6, Φανουράκης 2, Χαραλαμπάκης 2, Μανασσάκης 6 (1), Δαριβιανάκης Ε. 8, Τζογανάκης 3, Στεφανουδάκης 13.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτανάκης Μ.): Κορνιωτάκης 5, Παπαδάκης 2, Μάλλιαρης 18 (1), Κοροβέσης 4, Ανδρουλάκης 4, Κολοβός 4, Λαγουδάκης 9 (1), Βαν ντε Μπιλτ 1, Ματζαράκης 5 (1), Στρατάκης 9, Γιαννακουδάκης 2.