Νίκη που την κράτησε «ζωντανή» στο κυνήγι του τίτλου πέτυχε η Επισκοπή, καταφέροντας να κάμψουν το εμπόδιο του αξιόμαχου Ρεθύμνου στις καθυστερήσεις με γκολ του Μάνου Πετράκη.
Το συγκρότημα του Χρήστου Βασιλείου προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε τέρματα των Μιχελακάκη – Πετράκη. Η απάντηση του Ρεθύμνου ήρθε στο 70’ όταν ο Μουρτζανός με πέναλτι μείωσε σε 2-1 και δέκα λεπτά αργότερα ο Αστρινάκης ισοφάρισε σε 2-2.
Δευτερόλεπτα πριν ο διαιτητής σφυρίξει για τελευταία φορά στο παιχνίδι
, ήρθε το γκολ του Πετράκη στο 94’ να δώσει στην Επισκοπή τους τρεις βαθμούς και να την κρατήσει «ζωντανή» στο κυνήγι του τίτλου.

Επισκοπή: Κελαηδής, Καψαλάκης, Μανταδάκης (88’ Μουλίτσας), Β. Κατσαμάς, Πετράκης, Κοκκινάκης, Χαρατσής, Σουμπασάκης (83’ Καραβιώτης), Βελονάκης, Μιχελακάκης, Αντιασβίλι (66’ Νικολάου).

Ρέθυμνο: Κιοσσές, Κωστόπουλος (66’ Χνάρης), Τσικαλάς, Κλαψινός, Μαραθιανός, Σαριδάκης, Κουρνιανός (86’ Τσαπόκου), Μικρόπουλος, Ματαραγκάτσι (56’ Μιχελιδάκης), Μουρτζανός, Αστρινάκης.