Την ήττα με 62-72 γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα στο Κλειστό του Λίντο ο Εργοτέλης από την Ένωση Ιλίου για τον 2ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας του μπάσκετ.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι και τρία λεπτά πριν από την λήξη του με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο – πόντο από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά , όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο στα τελευταία τρία λεπτά οι παίκτες του Γ. Μακράκη λύγισαν έκαναν αρκετά λάθη τα οποία εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και πήραν τη νίκη με 62-72.

Τα δεκάλεπτα: 16-26, 30-31, 49-50, 62-72.

Εργοτέλης (Μακράκης): Σκάνδαλος 8, Χαριτάκης, Χαλκιαδάκης 3 (1), Γρύλλης Αντ. 4, Γρύλλος 7 (1), Γρύλλης Σπ., Παναγιωτάκης 2, Φλιάτης, Πάντσιος 18 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8, Κομψέλης 2, Τσαμπάς 10.

Ένωση Ιλίου (Καρακώνστας): Αβραμίδης 17, Μπέλλας Ι. 3 (1), Σκαλωμένος 6, Παπαδημητρίου 14 (1), Μπέλλας Ο. 3 (1), Λυκογιάννης 10, Καλαμαράς 9 (3), Λοΐζος 6, Γιαναλέτσος 2.