Με το… δεξί ξεκίνησε τις προσπάθειές του για το ενωσιακό πρωτάθλημα Προπαίδων η Μικτή ομάδα της Ε.Π.Σ. Ηρακλείου, που επικράτησε 2-1 της αντίστοιχης ομάδας της Ε.Π.Σ. Χανίων στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς.
Το παιχνίδια \”σημαδεύτηκε\” από το… μπέρδεμα του διαιτητή Κανελάκη, που κράτησε 35 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο (ενώ η προκήρυξη αναφέρει 30) και το Ηράκλειο άνοιξε το σκορ στο 32\’, ενώ έπρεπε να είχε λήξει το πρώτο μέρος.
Πρωταγωνιστής για τους νικητές με δύο γκολ ήταν ο Σεραφειμίδης, που σκόραρε στο 30\’+2\’ και στο 43\’, μετά από οριζόντιο δοκάρι του Δραμιτινού.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν πάντως καλύτεροι και είχαν και δοκάρι με τον Ταταρίδη στο 30\’.
Τα Χανιά μείωσαν στο 57\’ με τον Καβράκη και είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο ματς με τον Γ. Αμαραντίδη στο 6\’.

Ε.Π.Σ. Χανίων (Βαγγέλης Πρόκος-Γιάννης Μηνάς): ,Μπατάκης (31\’ Μποτωνάκης), Μαθιουδάκης, Καστρινάκης, Κωνσταντινίδης, Λαμπάκης (31\’ λ.τ. Μαρκουλάκης), Κληρονόμος (31\’ Μαρκάκης), Γιαννακίδης (39\’ Καβράκης), Βασιλάκης (42\’ Τραγούδας), Αντ. Αμαραντίδης (42\’ Γκαγκάκης), Μιχαλόπουλος (40\’ Καρμπαδάκης), Γ. Αμαραντίδης.

Ε.Π.Σ. Ηρακλείου (Θοδωρής Μαρταβατζής): Αγγελάκης (56\’ Αλεξάκης), Ψαράκης (46\’ Κομνηνός), Διακάκης (52\’ Μπλεδάκης), Δραμιτινός, Ξενοκτιστάκης (55\’ Παπαντωνάκης), Κεφαλούκος (56\’ Μακρυγιαννάκης), Λιοδάκης, Ιατρούδης, Ταταρίδης (38\’ Σχοιναράκης), Περδίκης (51\’ Χαλκιαδάκης), Σεραφειμίδης.