Μία αγωνιστική έμεινε ακόμα στο πρωτάθλημα Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων για να αναδειχθεί το ζευγάρι του τελικού της διοργάνωσης, με τον Άρη και τη Δόξα να έχουν σαφέστατο προβάδισμα για να βρεθούν αντίπαλοι με φόντο το τρόπαιο του πρωταθλητή.

Στον α' όμιλο η ομάδα της Σούδας συνέτριψε με 8-0 στα Νεροκούρου το Μινώταυρο και χρειάζεται έστω ένα βαθμό την τελευταία αγωνιστική στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ηρακλή Νερ.

Για το β' όμιλο ο σύλλογος των Παχιανών πήρε ξεκούραστα το "τρίποντο" με το Φωστήρα που έχει αποβληθεί, με 4 παιδιά από την ομάδα Παίδων να εκμεταλλεύονται το ρεπό και να κάνουν ντεμπούτο με τη μεγάλη ομάδα. Οι Μπιτζανάκης και Κένκα ως βασικοί και οι Αντ. Μαρκουλάκης και Κυδωνάκης σαν αλλαγή.

Α’ όμιλος
Μινώταυρος-Άρης Σ. 0-8
Ποσειδών Τσικ.-Ηρακλής Νερ. 1-0
Κισαμικός-Α.Ο. Χανιά 0-1
Ιωνία 2000-ΙΝΚΑ 2-0
Νέοι Χανίων-Περιβόλια 7-1

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες)
1.Άρης Σούδας 47 (66-10)
2.Α.Ο. Χανιά 45 (50-4)
3.Κισαμικός 31 (38-18)
4.Ιωνία 2000 27 (27-12)
-.Νέοι Χανίων 27 (33-27)
6.Ποσειδών Τσικαλαριών 19 (16-20)
-.Α.Ο. Περιβολίων 19 (21-60)
8.Ηρακλής Νεροκούρου 15 (18-35)
9.Μινώταυρος (-2) 6 (15-47)
10.ΙΝΚΑ (-2) 3 (11-62)

Η επόμενη αγωνιστική (18η-τελευταία)
Σάββατο 21 Απριλίου
ΙΝΚΑ-Περιβόλια
Ιωνία 2000-Ποσειδών Τσικ.
Άρης Σ.-Ηρακλής Νερ.
Κισαμικός-Νέοι Χανίων
Κυριακή 22 Απριλίου
Α.Ο. Χανιά-Μινώταυρος

Β’ όμιλος
Σπάθα-Τιτάν 2-1
Πανακρωτηριακός-Θύελλα Καλ. 3-0 α.α.
Κορωνίδα-Ιδομενέας 1-2
Παλαιόχωρα-Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 0-2
Δόξα Παχ.-Φωστήρας 3-0 α.α.

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες)
1.Δόξα Παχιανών 45 (56-11)
2.Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας 43 (48-9)
3.Πανακρωτηριακός 38 (59-13)
4.Κορωνίδα 28 (39-20)
5.Σπάθα (-2) 22 (26-28)
6.Θύελλα Καλάθενων (-2) 16 (31-38)
7.Ιδομενέας (-2) 15 (21-42)
8.Τιτάν 14 (16-52)
9.Παλαιόχωρα (-4) 11 (20-42)
10.Φωστήρας αποβλήθηκε

Η επόμενη αγωνιστική (18η-τελευταία)
Σάββατο 21 Απριλίου
Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας-Τιτάν
Κυριακή 22 Απριλίου
Παλαιόχωρα-Δόξα Παχ.
Θύελλα Καλ.-Κορωνίδα
Πανακρωτηριακός-Σπάθα
Ιδομενέας-Φωστήρας 3-0 α.α.




Λευτέρης Αντωνακάκης