Σε φιέστα εντός αγωνιστικού χώρου μετέτρεψε το παιχνίδι με τον ΔΑΑΟΧ ο πρωταθλητής της Α' ΕΠΣΧ Κισαμικός, που επιβλήθηκε της θυγατρικής ομάδας του Α.Ο. Χανιά με το ευρύ 6-1 στο Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου.

Ο Ντόντα μόλις στο 2' άνοιξε το σκορ και στο 16' ήταν η στιγμή για το πρώτο γκολ του Σταυρακάκη με τη φανέλα με το δελφίνι. Στο 35' ο Περράκης έκανε το 3-0, για να μειώσει στο 40' με πέναλτι ο Δοξάκης.

Οι πρωταθλητές είχαν... κέφια και συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο όπου σκόραραν ακόμα τρεις φορές με τους Περράκη (50'), Σουχλάκη (75') και Περαθωράκη (90').

Η νίκη αυτή αφιερώθηκε στο μέλος του Δ.Σ. του Κισαμικού, Βασίλη Κουνδουράκη, για την περιπέτεια υγείας που περνάει η αδερφή του, στην οποία εύχονται άπαντες στην ομάδα ταχεία ανάρρωση.

Την ίδια ώρα η Ιωνία 2000 με δύο γκολ του Βακαλουνάκη (74' και 87') υποχρέωνε σε ήττα με 2-0 τον Ακρίτα και η διαφορά του πρώτου με τον δεύτερο έφτασε πλέον τους 13 βαθμους, χωρίς βέβαια να έχει καμία σημασία αφού τα πάντα έχουν ξεκαθαρίσει.

Πολλά γκολ είδαν όσοι βρέθηκαν στα Νεροκούρου με τον Ίκαρο Μουρνιών να επικρατεί με 5-2 του Άρη Σούδας (7' Δασκαλάκης, 15' πεν. Τόλιας, 30' Αργυρίου, 45' Μανωλεδάκης, 85' Μεγαλακάκης-21' πεν. Κουράκης, 25' Αντ. Βροντάκης) και το ημίχρονο να λήγει με 4-2, ενώ στο Ναύσταθμο Ασπίδα και Ηρακλής Νερ. αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2- (20' Οικονόμου, 50' Μπορμπουδάκης-46' Μπεϊνόγλου, 75' Λιοδάκης).