Ο Παγχανιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στο πρωινό ντέρμπι της Κυριακής για την 26η αγωνιστική της Β\’ ΕΠΣΧ, αφού αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 πήρε τη σπουδαία νίκη με 3-2 επί του Άρη Βουκολιών, στο γήπεδο του Ταυρωνίτη.
Η ιστορική ομάδα της Νέας Χώρας διατηρήθηκε \”ζωντανή\” στη διεκδίκηση της ανόδου, περιμένοντας και το αποτέλεσμα στο ντέρμπι Α.Ε. Κυδωνίας-Σπάθα.
Στον Πλατανιά η Άμιλλα επιβλήθηκε με 4-0 του Διαγόρα με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 20\’ ο Παγωνάκης με πέναλτι άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 στο 23\’ ο Ορνεράκης. Στην επανάληψη ο Τζωρτζάκης με δύο γκολ στο 80\’ (μετά από δοκάρι του Κοντεκά) και στο 85\’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
\”Διπλό\” παραμονής πανηγύρισε ο Απόλλων απέναντι στο Νέο Αστέρα, σε ματς που έγινε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων. Η ομάδα του Αγίου Ιωάννη επικράτησε με 3-1, παίρνοντας και \”ρεβάνς\” για την ήττα του πρώτου γύρου.
Στο Νιο Χωριό ο Φωστήρας ήταν νικητής απέναντι στον Αλμυρό με τελικό σκορ 3-0.