Η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Χανιά εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το ρεπό του Ατρομήτου και με τη νίκη της με 3-1 επί της Αγίας Παρασκευής στο Δημοτικό γήπεδο Αναβύσσου πέρασε και πάλι στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β' κατηγορίας.

Τα κορίτσια του Μάνου Βεργανελάκη αν και ανώτερα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν έδειξαν καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, "καθαρίζοντας" το ματς στην επανάληψη.

Στο 65' από κόρνερ της Καραμουσαδάκη η Μαραγκουδάκη, που τα πήγε περίφημα ως επιθετικός, με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας για το 0-1, για να γίνει στο 73' το 0-2 έπειτα από εξαιρετική συνεργασία Γιαννούτσου-Μαραγκουδάκη-Μανωλίτση, με σκόρερ την τελευταία.

Στο 74' η Καραμουσαδάκη αποχώρησε για τον ΑΟΧ, αφού δεν αισθανόταν καλά αγωνιζόμενη με πυρετό και η χανιώτικη ομάδα έχοντας πραγματοποιήσει και τις τρεις αλλαγές ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτριες.

Στο 78' από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ της Σαρρή από μακρινή απόσταση έγινε το 0-3, για να μειώσει η Παρμαξή στο 83' μετά από αδράνεια της άμυνας.

Ο ΑΟΧ έχασε αρκετές ευκαιρίες με τις Καραμουσαδάκη, Μανωλίτση, Μαραγκουδάκη και Τρουλάκη.

Ο Μάνος Βεργανελάκης χρησιμοποίησε τις Γιακουμάκη, Ξενάκη, Μανιά, Μαραγκουδάκη, Παπαντωνάκη, Γιαννούτσου, Σαρρή, Τρουλάκη, Γκουζγκούνη (46' Καραμουσαδάκη), Μανωλίτση, Μαυροματίδη (35' Κερδέλα, 57' Περουλάκη).

Η γυναικεία ομάδα θα βρεθεί το απόγευμα στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" προσκεκλημένη της ΠΑΕ Ολυμπιακός για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Κέρκυρα για τη Super League.

Στα άλλα παιχνίδια ο Πανελευσινιακός με γκολ της Ζκιέρη έκανε την έκπληξη και "πέταξε" εκτός διεκδίκησης της ανόδου τη Χαλκίδα μετά το 1-0 εκτός έδρας, ενώ ο Ήφαιστος επιβλήθηκε 6-0 του Σταυρού Καλυθίων.