ΠΟΑ έμεινε "ζωντανός" στο κυνήγι της ανόδου αφού πέρασε νικηφόρα και από τις Μουρνιές, επικρατώντας του Μινωταύρου με 1-0, σκορ με το οποίο είχε κερδίσει στο φινάλε του πρώτου αγώνα στο Ατσαλένιο.

Οι παίκτες του Μανόλη Πατεμτζή μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, πετυχαίνοντας και το μοναδικό γκολ του αγώνα με δυνατό σουτ του Π. Γιακουμάκη στο 27'.

Ο Μινώταυρος στο ντεμπούτο του Γιάννη Μαρκάκη στον πάγκο του πίεσε στην επανάληψη για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε, έχοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Ψαράκη στο 67' και στο 90', ενώ στην πρώτη περίπτωση ζήτησε στην εξέλιξη της φάσης πέναλτι για μαρκάρισμα στον Νταγκουνάκη.

Μινώταυρος (Γιάννης Μαρκάκης): Συροκάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης, Κουνέτας (48' Μαρινάκης), Πατεράκης, Τσικουδάκης (55' Μιχάκης), Καλαϊτζάκης (72' λ.τρ. Δημούσης), Ψαράκης, Τζαγκαράκης, Καβρουλάκης, Νταγκουνάκης.

ΠΟΑ (Μανόλης Πατεμτζής): Συνάνης, Χαλκιαδάκης, Μαρκάκης, Γ. Γιακουμάκης, Αραβιάκης, Καινουργιάκης, Βενιανάκης, Συσκάκης (71' Μιχελακάκης), Τριχάκης (64' Βρεττός), Π. Γιακουμάκης, Φραγκιαδάκης (76' Χατζηανδρέου).