Σκορπώντας απογοήτευση και πίκρα στους φιλάθλους, που πάρα το αδιάφορο του αγώνα βρέθηκαν στο Γεντί Κουλέ οι ποδοσφαιριστές και η τεχνική ηγεσία του ΟΦΗ, κατόρθωσαν να βάλουν τέλος στη χρονιά με τον χειρότερο τρόπο.

Με ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννενα και υποχώρηση στο δεύτερο μισό της βαθμολογίας. Ένας κακός ΟΦΗ που έδειξε ότι είχε πάει διακοπές πολλές βδομάδες πριν, κάνοντας απλά μια παρένθεση κερδίζοντας τον Παναιτωλικό.

Οι Γιαννιώτες ήρθαν στην Κρήτη για να ξεπλύνουν την ντροπή της περσινής συντριβής αλλά και να σκαρφαλώσουν στο πιο ψηλό σκαλί της βαθμολογίας. Κατάφεραν και τα δύο, κλείνοντας πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Τζάνη στο 62΄, αφού προηγήθηκε λάθος του Βερόν στη μεσαία γραμμή, ενώ στο 71΄ μετά από ολιγωρία της άμυνας και του Σαχσανίδη ήρθε το 0-2 με προβολή του Λίλα από το μισό μέτρο.

ΟΦΗ : Σαχσανίδης, Βερόν, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Ζορμπάς, Πίτσος, Μάντζιος, Ουκάρ, Σόουζα, Ζόρντι Λόπεθ, Χόρχε Λόπεθ.

ΠΑΣ Γιάννενα : Φεγκρούς, Πάντος, Μιχαήλ, Πατσατζόγλου, Τζημόπουλος, Λίλα, Γιάκος, Γεωργίου, Κυριάκος, Τζάνης, Βίλα