Η 5η αγωνιστική του Τουρνουά Προπαίδων "Ροδουσάκης Ιωάννης" της Ε.Π.Σ. Χανίων είχε σαν αξιοσημείωτο την πρώτη απώλεια βαθμών του Κισαμικού στον α' όμιλο, αφού ο ΑΟΧ τον υποχρέωσε σε "λευκή" ισοπαλία.

Στο δεύτερο όμιλο Κρητικός Αστέρας και Άρης Σούδας συνέχισαν με νίκες, παραμένοντας "συγκάτοικοι" στην κορυφή.

Α’ όμιλος
ΙΝΚΑ-Νέοι Χανίων 1-1
Ιωνία 2000-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας 6-0
Ηρακλής Νερ.-Δόξα Παχ. 1-2
Α.Ο. Χανιά-Κισαμικός 0-0
Πλατανιάς-Πανακρωτηριακός 6-1

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1.Κισαμικός 13 (14-5)
2.Νέοι Χανίων 10 (21-4)
-.Ιωνία 2000 10 (22-7)
-.Α.Ο. Χανιά 10 (8-5)
5.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 9 (8-11)
6.ΙΝΚΑ 8 (13-6)
7.Δόξα Παχιανών 7 (8-13)
8.Πλατανιάς 3 (9-26)
9.Πανακρωτηριακός 1 (4-17)
10.Ηρακλής Νεροκούρου 0 (2-15)

Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Σάββατο 28 Απριλίου
Πανακρωτηριακός-Ηρακλής Νερ.
Νέοι Χανίων-Δόξα Παχ. 
Α.Δ.Ν. Κυδωνίας-Πλατανιάς
Κισαμικός-ΙΝΚΑ
Ιωνία 2000-Α.Ο. Χανιά

Β’ όμιλος
Ίκαρος Τ.-Δόξα Παχ. 4-6
Πανακρωτηριακός-Κρ. Αστέρας 1-9
Άρης Σ.-Ποσειδών Τσικ. 2-1
Ιωνία 2000-Μινώταυρος 1-3
Ρεπό: Α.Δ.Ν. Κυδωνίας

Η βαθμολογία
1.Κρητικός Αστέρας* 12 (20-3)
-.Άρης Σούδας 12 (15-8)
3.Δόξα Παχιανών* 10 (24-6)
4.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας* 7 (6-3)
5.Μινώταυρος** 6 (8-4)
6.Ίκαρος Ταυρωνίτη 3 (7-17)
7.Ποσειδών Τσικαλαριών* 1 (3-8)
8.Πανακρωτηριακός** 0 (3-30)
9.Ιωνία 2000* (-2) -1 (3-10)

Η επόμενη αγωνιστική (6η)
Σάββατο 28 Απριλίου
Μινώταυρος-Α.Δ.Ν. Κυδωνίας
Κρ. Αστέρας-Ιωνία 2000
Δόξα Παχ.-Άρης Σ.
Πανακρωτηριακός-Ίκαρος Τ. 
Ρεπό: Ποσειδών Τσικ.

Η 20η αγωνιστική στα Τζούνιορ Β'

Στις νίκες επέστρεψε η πρωτοπόρος των Τζούνιορ Β' Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας, που επικράτησε για την 20η αγωνιστική με 5-1 του Κισαμικού.

20η αγωνιστική
ΙΝΚΑ-Ιδομενέας 2008 2-2
Κρ. Αστέρας-Μινώταυρος 1-2
Α.Π. Σούδας-Κισσαμικός 5-1
Ίκαρος Τ.-Ιδομενέας 4-5
Φωστήρας-Σπάθα 3-0 α.α.
Ρεπό: Ηρακλής Νερ.

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 52 (115-34)
2.Ιδομενέας* 40 (72-49)
3.ΙΝΚΑ 34 (62-34)
4.Μινώταυρος* 32 (47-26)
5.Ηρακλής Νεροκούρου* 31 (40-36)
6.Ιδομενέας 2008 24 (53-50)
7.Κισαμικός* (-2) 20 (37-44)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 18 (56-57)
9.Κρητικός Αστέρας* (-4) 11 (38-73)
10.Σπάθα* (-6) 7 (30-79)
11.Φωστήρας 4 (17-86)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο

Η επόμενη αγωνιστική (21η-προτελευταία)
Σάββατο 28 Απριλίου
Ιδομενέας 2008-Ιδομενέας
Κισαμικός-Ίκαρος Τ.
Μινώταυρος-Ηρακλής Νερ.
Σπάθα-Α.Π. Σούδας
Φωστήρας-Κρ. Αστέρας
Ρεπό: ΙΝΚΑ





Λευτέρης Αντωνακάκης