Ο Εργοτέλης ήταν εκείνος που έπεισε ότι μπορεί να στηριχτεί σε νέους ποδοσφαιριστές την επόμενη χρονιά.

Οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ με 4-3, σε ένα χορταστικό παιχνίδι, που πέρα από πολλά γκολ είχε και δοκιμές.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, βάζοντας στο πρώτο τέταρτο 2 γκολ με τους Μπουρσέλη και Φραγκουλάκη.

Αμέσως μετά  την πρωτοβουλία πήρε ο ΟΦΗ σκοράροντας με πέναλτι του Σίσιτς και ισοφάρισε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου με τον Βαγγέλη Μάντζιο.

Οι παίχτες του Εργοτέλη απάντησαν άμεσα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ολίσε και είχαν δοκάρι με τον Κουτσιανικούλη λίγα λεπτά μετά.

Ο ίδιος παίχτης έκανε το 2-4, με τον ΟΦΗ να μπορεί απλά να μειώσει στο φινάλε με τον Μάντζιο.

ΟΦΗ: Σαχσανίδης, Γαλανόπουλος, Βάντο, Πίτσος, Σόουζα, Βερόν, Κάλαϊτζιτς, Μποντόρ, Σίσιτς, Ουκάρ, Ζορμπάς